Ve středečním pohárovém utkání Slavie se Zlínem nebylo video, což je v celostátním poháru běžné, takže hlavní zodpovědnost ležela na bedrech arbitra Jana Petříka a jeho kolegů.

Nikdo trojici sudích neviní z úmyslných chyb, ale všem je jasné, že ligovému lídrovi, obhájci trofeje výrazně pomohli. Petřík po úniku Reitera nepochopitelně nevyloučil Ekpaie, zlínskému křídelníkovi navíc za protesty udělil žlutou kartu. Ve druhé půli se ševci zlobili znovu.

I z televizních závěrů to vypadalo, že druhému gólu Madsena předcházel těsný ofsajd Traorého. V tomto případě to ale bylo velmi těsné, tudíž omluvitelné.

Celkově je ale zarážející, že sudí chybují jen prospěch týmů z čela tabulky. Slavia ani Plzeň si na nepřízeň arbitrů rozhodně stěžovat nemohou, sporné verdikty míří jen v jejich prospěch.

A tak optimismus fanoušků, kteří po konci kontroverzního funkcionáře Romana Berbra a dalších šíbrů či profláknutých sudích věřili v razantní zlepšení, pomalu vyprchal.

Výkony sudích nejsou bůhvíjak dobré, chyby dělají i sudí u videa. A pokud k tomu přidáte zveřejněné odposlechy, začnete pochybovat, zda máte s českým fotbalem vůbec ztrácet čas…