„Ljevakovićovo chování oceňuju, víc takových okamžiků!“ pochválil teplického kapitána kouč Bohemians Martin Hašek. „Takhle by to mělo vypadat pokaždé,“ doplnil svého trenérského kolegu teplický Stanislav Hejkal. 


Ljevaković, který v české nejvyšší soutěži nastoupil už ke 261 zápasům, bere své přiznání jako samozřejmost. „I někteří hráči z Bohemky to viděli a na rozhodčího řvali, že mají kopat roh. Bylo mi hloupé říkat něco jiného,“ tvrdí 34letý defenzivní záložník.

Jeho tým poté čelil rohovému kopu Dostála, na který si vyskočil bahrajnský forvard Yusuf. Čmovš zůstal na zemi a vysoký „klokan“ pohodlně skóroval. Co se v tu chvíli honilo Ljevakovićovi hlavou? „Štvalo mě to. Měl jsem v tu chvíli špatné myšlenky, říkal jsem si, že jsem vůl. Ale i když se to stalo v situaci, kdy byl stav vyrovnaný, Bohemka tlačila, hnali jí diváci, tak jsem si říkal, že jsem udělal správnou věc.“

„Žlutomodří“ nakonec ve druhé půli skóre otočili a brali tři body, Ljevaković tak nemusel řešit výčitky svědomí. „Při prohře by mě to hodně štvalo. Vždyť jsme v situaci, kdy potřebujeme každý bod, abychom nebyli dole a nemuseli se bát hry v té poslední skupině o záchranu. Ale možná, že nám to karma díky tomu fair play vrátila,“ přemítá odchovanec bosenského klubu Tošk Tešanj, který už je na Stínadlech živoucí legendou.

Jeho čin fair play ale v pátečním deštivém podvečeru nebyl jediný. A udělal ho Dominik Mašek, muž, který Ljevakovićovi za jeho gesto ihned poděkoval. „Podal mi ruku a děkoval. Ve druhém poločase pak pod naším kotlem přiznal, že tečoval míč na aut,“ upozorňuje teplický záložník, že nejen on se ve vršovickém Ďolíčku v pátek choval jako rytíř.