„V praxi to pro mě bude znamenat, že nebudu součástí běžné denní agendy, která souvisí s chodem klubu. Budu se však intenzivně věnovat povinnostem, které se týkají zastupování Sparty navenek. Budu také trávit čas spoluprací s Tomášem Rosickým a Petrem Hrdličkou při transferových jednáních, chci se ještě více věnovat oblasti rozvoje sportovní infrastruktury Sparty, zaměřím se na vztahy s vrcholnými představiteli UEFA, mojí ambicí je častější setkávání se na půdě LFA a intenzivnější komunikace se zástupci ostatních českých klubů,“ představil svoji úlohu fanouškům na klubovém webu František Čupr.

Sparťané na závěr sezony podlehli Plzni, ale to nic neměnilo na tom, že po zápase dostali mistrovský pohár a zlaté medaile na krk.
Fotbalová Sparta odstartovala přípravu. U mistra skončili Mabil, Jankto i Nita

„Tomáš Křivda měl i do této doby na starosti největší část provozu klubu, díky tomu nyní logicky postupuje do pozice CEO. Pro mě je důležité, že jsme schopni posouvat Spartu s využitím interních lidských zdrojů,“ doplnil Čupr.

Tomáš Křivda na Letné působí již od roku 2005, od roku 2020 byl ředitelem komerčního úseku a členem představenstva. Sportovní úsek bude i nadále v gesci Tomáše Rosického. Jeho spojkou s áčkem je Tomáš Sivok. Hlavním skautem je Jiří Rosický, nedávno byl zvolen ředitelem úseku mládeže Vítězslav Lavička.

Závazek vůči klubu

„Velmi si vážím důvěry Daniela Křetínského a Františka Čupra. Chtěl bych jim poděkovat, že dostávám takovou příležitost. Mojí vizí je navázat na práci Františka a společně s kolegy pokračovat v rozvoji klubu, kterému od dětství fandím,“ říká nastupující generální ředitel Tomáš Křivda.

Fotbalista Slovácka Milan Petržela je rekordman české FORTUNA:LIGY
Jsem normální borec z dědiny. Furt to valím stejně, říká čtyřicátník Petržela

„Cítím to jako závazek a odpovědnost vůči klubu jako takovému, fanouškům, obchodním partnerům a velmi výrazně pak i ke kolegům. Ve Spartě jde o týmovou práci a fungující kolektiv, v němž se může jeden spolehnout na druhého, což je zásadní pro to, abychom pokračovali správným směrem,“ dodává.