Sparta dostala za chování fanoušků pokutu 300 tisíc korun, Baník 150 tistí příznivci se během zápasu, který Pražané vyhráli 1:0, provinili použitím pyrotechniky, nevhodnými pokřiky, výtržnostmi a poškozením zařízení stadionu. Pro letenský klub je to třetí nejvyšší pokuta za chování fanoušků. Více Sparta zaplatila jen po zářijovém derby na hřišti Slavie (600 tisíc korun) a po domácím zápase s Plzní v březnu 2019 (350 tisíc korun).

"Utkání v Ostravě bylo poznamenáno hned několika výraznými incidenty v sektorech fanoušků. A to jak domácích, tak hostů, kteří závažným způsobem poškodili Městský stadion ve Vítkovicích. Sparťanští fanoušci se podruhé během několika týdnů provinili založením požáru na sociálním zařízení stadionu, který toalety silně poškodil. Zároveň s tím došlo k napadení jednoho z hasičů, což považujeme za naprosto nepřijatelné," uvedl předseda disciplinární komise Richard Baček.

Výsledek řádění sparťanských fanoušků na Městském stadionu ve Vítkovicích při nedělním zápase proti Baníku Ostrava.
Obrat po řádění v Ostravě. Sparťané přispějí na záchody, ozval se i primátor

Baník pyká za pronesení a použití pyrotechniky a vhazování předmětů na hrací plochu, kvůli kterému se mimo jiné zpozdil začátek utkání. Podmínečně má uzavřené dva sektory se zkušební lhůtou na dva měsíce, tedy do konce podzimní části sezony.

"Domácí příznivci mohutným použitím pyrotechniky hned dvakrát přerušili průběh utkání na několik minut. Důvodem podmínečného uzavření sektorů D3 a D4 je, že incident v utkání se Spartou nebyl ojedinělý. Naopak se ze strany ostravských příznivců jedná o recidivu, která se v podobné formě objevila v sezoně už poněkolikáté," vysvětlil Baček.