Kritika z úvodních zápasů po přestupu ze Sparty do Bayeru Leverkusen? Minulost. Dvacetiletý talent českého fotbalu se totiž dostává do výborné formy.

Rodák z Ivančic nejprve ve čtvrtečním osmifinále Evropské ligy přispěl po povedeném přímém kopu asistencí k výhře 2:0 nad Ferencvárosem Budapešť, v neděli už v bundeslize rozhodl přesně umístěnou hlavičkou na hřišti Brém o výhře 3:2.

Po nepovedeném úvodu se tak svěřenci španělského trenéra Xabiho Alonsa dostali na deváté místo a po třech zápasech bez prohry ztrácí pouhých šest bodů na místa, která zaručují kvalifikaci do pohárové Evropy.

„Začátek sezony byl hodně těžký. Nepovedené výsledky a hráči viditelně bez naděje. Po týdnech tvrdé práce se ale všechno mění, je krásné vidět ten progres a zapálení hráčů,“ těší sportovního ředitele klubu Simona Rolfese.

Fotbalový stadion Camp Nou v Barceloně
Korupce, zpronevěra, falšování. Státní zastupitelství obvinilo Barcelonu

Leverkusen má po vedoucím Bayernu, Lipsku, Dortmundu a Frankfurtu na svém kontě nejvíce branek. Hložek nastřílel v bundeslize čtyři góly, ke kterým přidal tři asistence a při své porci minut na hřišti tak výrazně přispívá ke zlepšeným výkonům.

„Leverkusen se vždycky prezentoval útočným fotbalem. Zvedají se nám čísla, musíme pokračovat v nastoleném projevu,“ říká Rolfes.

Schick dostal dovolenou

V posledních zápasech se po menších porcích minut dostával do akce i Patrik Schick, do zápasu proti Brémám ale dostal od klubového vedení dovolenou.

Leverkusen po odvetě v Budapešti čeká velmi důležitý souboj proti vedoucímu Bayernu. Po nedávných výkonech se dá očekávat, že Hložek ve šlágru vyběhne na hřiště od úvodních minut.