Slávisté na tuto neblahou epizodu dali alespoň částečně zapomenout mnohými úspěchy jak na domácí,  tak evropské scéně v dalších letech, tělo z nich ale při vzpomínce na porážku 2:4 s tehdy divizní Líšní z podzimu 2007 znovu polije pot. A to krátce před tím prošli do milionářské Ligy mistrů právě přes Ajax.

Ajax se v problémech utápí nyní. Slavnému klubu se nedaří, v lize tápe, byť ze sestupového pásma, kde se trápil ještě nedávno, se už dokázal vyškrábat na páté místo. A teď přišla pohroma v domácím poháru.

Nový majitel fotbalové Slavie Pavel Tykač
Slavia má nového majitele. Klub koupil miliardář Tykač. Je to závazek, řekl

Hercules, amatérský celek hrající až čtvrtou nejvyšší soutěž, stejně jako tehdy proti Slavii Líšeň, vedl už 2:0 a schylovalo se k velké ostudě. Ajaxu se v závěru podařilo vyrovnat, ale ve třetí minutě nastaveného času přišel šok.

Klíčová standardka

Rozhodčí nastavoval šest minut. Na konci třetí z nich zahrávali domácí standardní situaci, míč se snesl do pokutového území, jeden z hráčů Herculesu ještě míč hlavou příťukl před bránu, kde obránce Mats Grotenbreg předběhl bránícího hráče a dostal míč do brány.

Hráči i více než pět a půl tisícovek diváků propukli v jásot, zato Ajax nebude prožívat zrovna radostné Vánoce. „Musíme se dál snažit a dostat se na správnou cestu,“ hlesl po zápase zdrcený asistent trenéra Michael Valkanis.