Prichard naposledy zasahoval jako člen lékařského týmu fotbalistů Middlesbrough v televizním utkání Championship (druhé nejvyšší soutěže v Anglii) v Blackburnu, když fanoušek domácích Rovers zkolaboval na tribuně. Prichard vyběhl na tribunu společně s týmovým doktorem a dalšími záchranáři, aby muže resuscitovali.

Život fanouška se jim podařilo včasným zásahem zachránit. Při transportu z Ewood Parku do nemocnice se probral k vědomí. „S potěšením můžeme oznámit, že starší pán, který během zápasu vyžadoval naléhavou lékařskou pomoc, je nyní ve stabilizovaném stavu v nemocnici,“ oznámili zástupci Blackburnu Rovers po výhře 1:0.

Fotbalista Chelsea Marcos Alonso (vpravo) upozornil na kolaps fanouška na tribuně.
Kolaps fanouška v Premier League. Záchrannou akci rozjeli fotbalisté

Klub zároveň poděkoval záchranářům, kteří se podíleli na záchraně muže. „Rovers si přejí vzdát zvláštní poděkování lékařskému týmu z Middlesbrough, které bylo na místě jako první a které dokázalo znovu nastartovat gentlemanovo dýchání, stejně jako lékařskému personálu Rovers a lékaři a záchranářům na tribuně za jejich rychlou reakci.“

Prichard se přitom nestal hrdinou poprvé. Na začátku sezony navštívil jako fanoušek utkání Premier League v Newcastlu a byl nablízku, když osmdesátiletého muže na tribuně postihl srdeční kolaps.

„Viděl jsem, že se něco děje s fanoušky. Volali stewardy a záchranáře a viděl jsem tam paní, která někomu dělá masáž srdce. Jako lékař jsem si myslel, že bych měl jít a nabídnout pomoc. Tak jsem prostě vstal a šel tam. Všechno se to stalo tak rychle,“ líčil po úspěšné záchranné akci Prichard pro pořad BBC Breakfast.

Moderní stadion v Samaře, kde hrají fotbalisté Křídel Sovětů.
Smrt na stadionu v Samaře. Fanoušek zemřel na tribuně během fotbalového utkání

I tenhle příběh má šťastný konec. Starý muž přežil. Pro oba fanoušky byl Prichard jako anděl strážný.