Arsenal poslal do vedení ve 31. minutě přesnou střelou Saka a do konce první půle mohlo být ještě veseleji. Norský záložník Martin Ødegaard spadl po kontaktu s brankářem Edersonem píšťalka sudího Stuarta Attwella zůstala hluchá.

Romelu Lukaku není v Chelsea spokojený.
Hádky v Chelsea. Nespokojený Lukaku se opřel do Tuchela, kouč mu to vrátil

Ba co víc, Attwell si nešel celou situaci ani překontrolovat k videu.V 56. minutě se už ale anglický sudí k videu podívat šel. Po kontaktu kapitána Xhaky s Bernardem Silvou nakonec odpískal penaltu, kterou Mahrez proměnil.

Manchester City nakonec dokázal využít vyloučení brazilského obránce Gabriela a v poslední minutě utkání o výhře prvního celku tabulky rozhodl Rodri. "Penalta to byla, ale hledám u VARu konzistentnost. Máme video, tak proč se nejde rozhodčí podívat? Je to zklamání,," hodnotil utkání asistent trenéra Arsenalu Albert Stuivenberg, jenž nahradil na pozici hlavního kouče Mikela Artetu, který se nakazil koronavirem.

Zdroj: Youtube

"Obě situace byly penaltové, ale pouze na jednu se šel rozhodčí podívat k videu. Nedůslednost chození k videu pak vyvolává pochyby celé společnosti, je to pak k ničemu," neskrýval negativní emoce brankář Arsenalu Aaron Ramsdale."Kanonýři" po prohře se City setrvali na čtvrtém místě, o bod za nimi je londýnský West Ham.