Searle přišel díky známosti se sportovním ředitelem Luďkem Mikloškem do Baníku na začátku sezony, kdy se stal jedním z asistentů hlavního kouče Pavla Hapala. Na starosti měl mít především komunikaci s mladými hráči, potažmo těmi, kteří se vrací do tréninkového a zápasového procesu po zranění. Spolupráce však neměla dlouhého trvání.

Během podzimu musel bývalý manažer Waterfordu, Aldershotu, či Braintree, který má za sebou i působení v akademii West Hamu, odkud se zná s Mikloškem, kvůli vízům odcestovat na Ostrovy. Ačkoli Ostravané čekali tři měsíce na trvalý návrat, papíry se podařilo vyřídit až po novém roce, na pokračování ale nedošlo.

Brankář Baníku Jiří Letáček.
Boj o trenéra? To si nikdo nepřipouštěl, líčil gólman Baníku. Pochválil Cadua

„Danny nás požádal o uvolnění. Má určité rodinné problémy a vysvětlil nám, že momentálně by bylo velmi složité skloubit je s angažmá v tak velké vzdálenosti. Potřebuje teď být doma v Anglii. Dohodli jsme se tedy, že skončí. Rozešli jsme se jako přátelé, popřáli jsme mu, ať se mu vede v soukromém i fotbalovém životě a poděkovali mu za spolupráci,“ řekl pro web Baníku Luděk Mikloško.

„Chci říct, že to pro mě bylo velmi obtížné rozhodnutí. Ale cítím, že teď opravdu potřebuji zůstat doma s mou rodinou. Chci Baníku poděkovat za vstřícnost i šanci, kterou jsem tu dostal. Celý klub se ke mně od první chvíle choval skvěle a speciální místo uvnitř ve mně si získali fanoušci, kteří jsou zkrátka ohromní. Baníku přeji jen to nejlepší,“ pronesl sám Danny Searle.

Bez práce ale Searle dlouho nezůstal. Na konci ledna se ujal jako dočasný manažer Ebbsfleet United. Nováček National League, páté nejvyšší anglické ligy, jen krátce předtím propustil úspěšného Dennise Kutrieba a jeho parťáka Chrise Frankse, kteří v minulém ročníku byli u postupu o patro výš a účasti ve druhém kole FA Cupu. V nové sezoně se ale tým potácí v dolních patrech tabulky, aktuálně je třiadvacátý, a bojuje o záchranu.

Trenér Baníku Ostrava Pavel Hapal.
Hapal o produktivitě Baníku, či gólu Plzně: Hloupá chyba. Tlak? Nezlobte se…

„Tato rozhodnutí nejsou nikdy snadná, zvláště po pozoruhodné a rekordní minulé sezóně, ale klub je vždy na prvním místě,“ nastínilo vedení Ebbsfleetu své uvažování. „Bohužel naše forma a výsledky v sezóně 2023/24 neodrážely tvrdou práci a odhodlání, s nimiž Dennis a Chris přistupovali ke každé minutě svého času v Ebbsfleet United. Klub proto dospěl k tomuto verdiktu a s oběma se rozešel,“ vysvětlil klub dále na svém webu.

Tým dostal na starosti Searle, jehož status se po dvou remízách s Oldhamem (0:0) a na půdě Chesterfieldu (2:2) změnil z dočasného manažera na stálého. „Těší mě, že se připojuji k @EUFCofficial jako manažer! Těšíme se na další výzvu a všem moc děkujeme za milé zprávy,“ informoval sám Searle na síti X.

Utkání 17. kola první fotbalové ligy FC Baník Ostrava - FC Viktoria Plzeň, 13. února 2024, Ostrava. Lischka David z Ostravy.
Šok pro Ostravu! Baník ztratil bod s Plzní v nastavení. Co vzkázali fans LFA?

Searleho pravou rukou je Anwar Uddin. „Oba v posledních dvou týdnech na týmu hodně pracovali a skvělé výkony proti Oldhamu a Chesterfieldu jsou vynikajícím začátkem pro zbývající část této sezóny,“ zdůvodnil Ebbsfleet United na svém webu s tím, že jednoznačným cílem je setrvání v National League.

Searleho premiérou v roli trvalého manažera bude sobotní utkání doma proti Eastleigh.