13. července 2007, tedy v době, kdy třeba dlouholetá hvězda Barcelony Lionel Messi už pravidelně sbírala v tomto klubu trofej za trofejí, Yamal teprve přišel na svět. Teď už si minimálně ten fotbalový bude muset jeho jméno dobře zapamatovat.

Katalánci se překvapivě trápili. Stačilo totiž pouhých šestnáct sekund a domácí favorita šokovali úvodní brankou, ke které navíc za necelou půlhodinu přidali druhý zásah.

Těsně před přestávkou ale přišla Yamalova chvíle. Těžil z přihrávky Félixe, který mu poslal míč před prázdnou bránu, ale na to se historie ptát nebude. Mladík svým gólem ve věku 16 let a 87 dní o dvanáct dní překonal Fabrice Olingu, který držel primát nejmladšího střelce La Ligy od roku 2012.

„Je to pro mě čest dát první gól za klub mého života. Je to ale hořkosladký pocit, když jsme jen remizovali,“ ukázal týmového ducha Yamal.

Fotbalistka Alisha Lehmannová v dresu Aston Villy
Krásná Alisha má problém. Fotbalistky se bojí dresů, v nichž je vidět všechno

Barcelona nakonec v Granadě ukořistila alespoň bod, když pár minut před koncem vyrovnal Roberto. I tak ale musí vstřebat třetí ztrátu v sezoně a v tabulce je třetí, tři body za Realem Madrid.