Když prohrával Real Madrid proti Manchesteru City 2:4, dostal možnost kopat penaltu. Spousta lidí si v tu chvíli říkala, kdo jí půjde kopat?

Fotbalisté Bayernu Mnichov slaví desátý bundesligový titul v řadě.
Bayern ve zvláštní společnosti? Deset titulů v řadě je specialita východu Evropy

Karim Benzema totiž o víkendovém utkání proti Pamploně dvě neproměnil.Francouzský střelec ale prokázal velké sebevědomí. Po brance ve 33. minutě si na penaltu věřil a vzal zodpovědnost na sebe. Fanoušci City se Benzemu snažili rozhodit laserem do jeho očí. Výsledek?

Benzema chladnokrevně proměnil penaltu ve stylu Antonína Panenky a zařídil Realu vzhledem k průběhu utkání až senzační výsledek 3:4."Jsem sebevědomý chlap. Tohle je nejvyšší fotbalová úroveň a my jsme nastoupili proti skvělému týmu na jejich stadionu. Prohrávali jsme sice 0:2, ale byli jsme dostatečně psychicky silní, abychom se do utkání vrátili. Vždycky mám v hlavě, že penaltu neminete jen tehdy, když se k žádné nepostavíte. Takové je moje mentální nastavení," řekl po utkání Benzema.

Útočník Realu má v letošní sezoně životní formu - ve 41 zápasech nastřílel 41 branek, se třinácti zásahy je nejlepším střelcem Ligy mistrů o branku před Robertem Lewandowskim. "Nedokážu ani popsat, jak je dobrý. Je mým mentorem a inspirací. Doufám, že zakončí sezonu se třemi trofejemi - a to za vítězství v lize, Lize mistrů a Zlatým míčem," řekl jeho spoluhráč v útoku Vinícius Júnior.

Zdroj: Youtube

Odveta na hřišti Realu Madrid se odehraje 4. května.