Jen dvě branky nabídl dvojzápas úvodního kola vyřazovací části Evropské ligy mezi Leicesterem a Slavií. A o obě se navzdory snad všem předpokladům postarali Pražané. Fotbalisté z Edenu si vysloužili postup do osmifinále a Angličané jsou doma na pranýři.

„Bezzubé Lišky vyřazeny, kletba pokračuje,“ píše například web The Sun, který tím naráží na nelichotivou bilanci v evropských pohárech, kterou se může „pochlubit“ klubový manažer Brendan Rodgers.

Anglický kouč už popáté stanul mezi posledními dvaatřiceti celky pohárové Evropy, avšak ani jednou se mu tuto hranici nepodařilo překonat. Dvakrát narazil s Liverpoolem, dvakrát se Celticem Glasgow a nyní neprolomil prokletí ani na lavičce Leicesteru.

Šampion Premier League z roku 2016 byl přitom v dvojutkání velkým favoritem, patřil dokonce k aspirantům na titul v celé soutěži, vždyť disponuje znamenitou formou. Lukáš Provod s Abdallahem Simou, kteří se postarali o góly v odvetě, a s nimi samozřejmě i celá Slavia, však byli jiného názoru.

„Velmi dobrý výkon Slavie,“ má jasno bývalý reprezentant a nyní populární glosátor fotbalového dění Gary Lineker, jenž pochází z Leicesteru. Svůj klub nešetřil.

Na BBC poukázali i na Tomáše Součka s Vladimírem Coufalem, nedávné slávisty, kteří nyní okouzlují ostrovní fotbal v dresu West Hamu. Po tomto vítězství by prý mohla Premier League znovu vybrakovat Eden. "Zejména Sima vypadá jako skutečný přínos," píší například o hráči, kterému je přitom stále teprve devatenáct roků. 

Komentátoři britské stanice referovali o průběhu hry s humorem - například o střele střídajícího Oscara Dorleyho řekli, že by ji zneškodnilo i koťátko.

Ale to byla maličkost. Víc se řešil Rodgers a taktika. „Je to moje zodpovědnost. Vybral jsem si tým a ten nefungoval tak dobře, jak bych si přál. Zasloužili si postoupit a my se z toho musíme poučit. Nebyli jsme dost dobří,“ vysekl poklonu Slavii a zároveň neušetřil kritice i sám sebe Rodgers pro Daily Mail.

Slavia se může těšit na los osmifinále Evropské ligy. Ten je na programu už dnes od 13 hodin a v osudí nebude kromě Slavie chybět třeba Manchester United, Arsenal, AC Milán či Tottenham a další věhlasné celky.