Všechno způsobila nevinná srážka s protihráčem ve druhé půli utkání v Norwichi, po které se Lindelof chytil za prsa. Lékaři týmu rychle přispěchali na pomoct. Sedmadvacetiletý švédský bek cítil bolest v oblasti hrudní a měl zvýšený tep. Po několika minutách byl ze hry stažen.

„Victor měl problémy s dýcháním a jeho srdeční frekvence byla vyšší než normálně. Byl trochu v šoku,“ prozradil kouč United Ralf Rangnick. „Nepamatuje si, jak se to stalo.“

Moderní stadion v Samaře, kde hrají fotbalisté Křídel Sovětů.
Smrt na stadionu v Samaře. Fanoušek zemřel na tribuně během fotbalového utkání

Brankář David de Gea si hned vybavil scénu z nedávného mistrovství Evropy, na kterém měla dánská hvězda Christian Eriksen zástavu srdce a přímo na hřišti musel být resuscitován. Nedávno měl problémy i Sergio Aguero, který trpěl bolestmi na hrudi a byla mu diagnostikována srdeční arytmie.

„Viděli jsme několik hráčů, kteří měli problémy s dýcháním. Ať už to byl Eriksena nebo Aguero,“ připomněl španělský gólman Manchesteru. „Je to těžké, když vidíte spoluhráče v takové situaci. Jakmile jsem viděl, že má potíže s dýcháním, na hře nezáleží – hlavní věcí je být v bezpečí. Doufám, že je v pořádku,“ strachoval se David de Gea o svého spoluhráče.

Christian Eriksen ještě v dresu Tottenhamu (uprostřed) si v zápase Dánska proti Finsku prožil okamžiky hrůzy.
Úsměv uklidnil fotbalový svět, při Eriksenovi stáli svatí. Jiní štěstí neměli

Lindelof by měl být v pořádku. „Doktor ho po zápase zkontroloval a zdá se, že je vše v pořádku. Doufám, že v úterý proti Brentfordu bude fit,“ poznamenal kouč Ralf Rangnick, který se radoval z výhře i ve třetím utkání na lavičce Reds poé, co nahradil vyhozeného Oleho Gunnara Solskjaera. Jediný gól utkání nezařídil nikdo jiný než Cristiano Ronaldo, který proměnil penaltu.