Skvělými zákroky Sigmu nejdřív podržel, ale v závěru po vlastní chybě přišel o čisté konto. O jubilejní desáté v sezoně, což jej hodně mrzelo. „Chtěl bych ještě prohnat Koláře ze Slavie,“ přiznal.

A vypustil i štiplavou poznámku. „Kluci si dělají srandu, že nemá žádnou robotu, že na něj nejdou žádné střely. Nechci aby to vyznělo zle, ale já kdybych chytal za obranou Slavie, tak mám 18 nul. Takhle to je,“ vypálil do éteru.

Máte čtvrtou výhru v řadě. Jak vám to zní?
Je to super, při vší úctě tohle nikdo nečekal. Chytili jsme dobrou sérii, máme dvanáct bodů. Tříbodový systém vás vystřelí úplně někam jinam, než jsme byli před měsícem.

Před soubojem s Bohemians se mluvilo i o nejisté pozici trenéra Jílka. Nastal zlom právě výhrou v Ďolíčku?
Mluvilo se o trenérovi a my jsme chtěli udělat vše pro to, aby tady zůstal, protože jsme spolu určitou dobu a vytvořil se mezi námi vztah. Nemyslím si, že špatné výkony byly vinou trenéra. Kdo nás zná zevnitř a viděl nás na tréninku, tak věděl, že v zápasech to vypadalo úplně jinak než na trénincích a nepředváděli jsme to, na čem jsme se domluvili. Vydřená šťastná výhra nás asi nakopla, bylo dobře, že nás nezlomil ten předchozí zápas s Jabloncem, kdy jsme byli opravdu dole.

V úvodu zápasu s Libercem se ale po třech výhrách asi čekalo, že budete trochu dominantnější. Prokázal soupeř vysokou kvalitu?
Ano, ale my pořád ještě máme malinko svázané nohy. Nejde nám to tolik, jak bychom si představovali. Nebyl to jen tenhle zápas, ale i ty zápasy před tím. Pomaličku jsme se dostávali do tempa a ve druhém poločase jsme to už kontrolovali. Škoda, přišla taková moje laciná branka. Trochu jsem to zdramatizoval, ale tři body se počítají.

Co se stalo při střele, kterou jste vyrazil jen ke kopačkám dobíhajícího Kozáka?'
Buffon prostě! Tak bych to řekl… Věděl jsem, že Karafiát má výbornou střelu, my jsme ho trestuhodně nechali a nedostoupili jsme ho. Tím to začalo. Pak to přede mnou zaplavalo, i když jsem byl na balonu včas, tak to sklouzlo přesně jak Buffonovi a vyrazil jsem to tak nešťastně, že už jsem na to nestačil reagovat.

Na druhou stranu jste tým ale také podržel.
Já sám sebe nechválím, ale dneska to udělám, protože klukům jsem ten základ dal. Důležité zákroky, které se ode mě očekávají, jsem dal. Nejdřív jsem mužstvo zachraňoval, pak jsem jej mohl potopit. Naštěstí mě kluci podrželi. Beny (Vít Beneš, pozn. red.) několikrát zblokoval a vykopl balon. Děkuji i dalším klukům přede mnou, zahráli jsme výborně jako tým.

Minimálně dva zákroky byly naprosto klíčové. Který byl ten těžší?
U toho prvního proti Kozákovi jsme na chvíli přestali hrát, protože jsme si mysleli, že to bude ofsajd, ale já jsem se to snažil dohrát až do konce. V tomhle jsem silný, když rychle vyběhnu a zmenším mu úhel. Trefil mi ruku, to bylo už o štěstí, ale byl jsem tam včas. To byl první moment, kdy jsem mužstvo trochu podržel. Ve druhém poločase se míč odrazil a hráč to uklízel do prázdné brány. Já jsem se rychle přemístil, byl jsem rychle u něj, natáhl jsem ruce a štěstí, že jsme udrželi čisté konto.

Kdybych pochytal vše, nebyl bych v Sigmě 

Mrzí hodně, že jste o něj přišel?
Trošku jo, mohla být desátá nula, taková pěkná, zaokrouhlená. Naháněl bych Koláře ze Slavie. Myslím, že je to v mých silách ho prohánět. Když si ten základ vypracujete a pak tak zbytečně inkasujete, tak to mrzí. Ale stává se to i lepším gólmanům. Kdybych pochytal všechno, tak bych asi nebyl v Sigmě. A věk nezastavíte…

Myslíte hodně na statistiky?
Ani ne, ale právě, že šlo o desátou zaokrouhlenou nulu. I v kabině mi říkají, že mám nahánět toho Koláře, který nemá žádnou robotu, protože na něj nejdou skoro žádné střely. Ze začátku jsme dostávali hodně gólů, ale příchodem Benyho jsme obranu hodně zpevnili. V každém zápase měl ale soupeř nějakou tutovku a já jsem rád, že jsem klukům něco chytil. Zase ale kluci taky pomáhají mně, skáčou do střel a blokují je. Jsou dobře postavení v boxu a odhlavičkují hodně míčů. Je to výsledek celého mužstva.

Hra nevypadá dobře, ale umíme se semknout

Je to velký rozdíl chytat za jarní a podzimní obranou Sigmy?
Nechci aby to vyznělo zle, ale kdybych chytal za obranou Slavie, tak mám teď osmnáct nul. A nebudu se o tom dál bavit, takhle to je.

Jak vítězná série proměnila vaše ambice na umístění v tabulce?
Víme, že jsme utekli a udělali jsme si výborný náskok na sestupové a barážové příčky. Pořád ale ještě jdeme zápas od zápasu. Teď nás čeká Sparta, která je na jaře rozjetá. Po repre pauze jedeme do Zlína. Tam chceme bodovat, abychom potvrdili body, co jsme získali teď. Budeme se chtít porvat o šestku, ale když to nevyjde, tak náš cíl byl vyhnout se záchranářské skupině a dostat se co nejdřív do té prostředí. Tam teď asi jsme, takže se budeme snažit, abychom se dostali co nejvýš.

Co říkáte na výkony Zahradníčka?
Roste, jsem za něj rád. Taky měl nějaký útlum, ale to se může stát každému, že tohle přijde. On je teď ten rozdílový hráč do ofenzivy a mužstvo táhne. I když třeba hra nevypadá dobře, tak se v posledních zápasech umíme semknout a pomůžeme jedem druhému. V tom vidím ten největší rozdíl oproti podzimu.