Fanoušci si ho pamatují už z Brna, v jehož dresu trápil prvoligové obrany. V tom pokračuje i v Českých Budějovicích, kam zamířil v létě na hostování. A daří se mu to dokonce tak, že na sebe upozornil uznávané sportovní analytiky.

Ti sestavují žebříček nejlepších mladých driblérů a dvaadvacetiletý rodák z nigerijského Lagosu se v něm vyšplhal opravdu úctyhodně vysoko, když mu patří čtrnácté místo.

Ještě cennější je tento výsledek, když se podíváme, koho Wale Musa Alli nechal za sebou. Zjistíme tak, že až za českobudějovickým šikulou, který dostal do vínku pouhých 160 centimetrů výšky, je třeba Bukayo Saka z Arsenalu, nebo dokonce Jude Bellingham, který v letošní sezoně v dresu slavného Realu Madrid nasázel ve čtrnácti zápasech už třináct gólů a ani ty nejlepší světové obrany si s ním nevědí rady.

Majitel Sparty Daniel Křetínský.
Propadák v pohárech Spartu mrzí. Za minulou sezonu je čtvrt miliardy v mínusu

V žebříčku tvořeném na základě indexu, který se vypočítává vynásobením četnosti úspěšných driblingů v zápasech domácí ligy, úspěšnosti pokusů o dribling a i sportovní úrovní zápasů, není však jediným zástupcem české nejvyšší soutěže. Na 94. místě figuruje ještě Kryštof Daněk hostující z pražské Sparty v Pardubicích. Podmínkou přitom bylo odehrát minimálně 450 minut v domácí lize, a to do uzávěrky žebříčku 30. října.

Čelo pak patří Antoniu Nusovi z Brugg, Luisi Guilhermemu z brazilského Palmeiras a Wesleymu Gassovovi, který hraje taktéž v Brazílii za Corinthians.