Co se stalo? Pětatřicetiletý Sezer Öztürk, který působil ve věhlasných istanbulských klubech Fenerbahce a Besiktas, měl podle svědků a neověřeného videozáznamu zahájit palbu ze svého luxusního vozu na auto, které mu zkřížilo cestu. Střelba skončila smrtí čtyřiadvacetiletého muže, další čtyři zranění lidé museli do nemocnice. Öztürk se dal na útěk a policie po něm pátrá. Incident se odehrál 19. září poblíž istanbulské severní čtvrti Sile.   

Syn tureckých rodičů se narodil v německém Velbertu a absolvoval akademii Bayeru Leverkusen, která vychovala například současnou hvězdu Chelsea Kaia Havertze. Öztürk jako nadějný mladík reprezentoval Turecko.

Když se neprosadil v Norimberku, odešel na stálo do Turecka. Nejlepší část kariéry zažil ve Fenerbahce, kde v letech 2012 a 2013 slavil turecký pohár. Během hostování v Basaksehiru byl vyhozen kvůli nadváze.

Öztürk je bez angažmá od roku 2015, kdy ho Besiktas propustil. Konec kariéry ale oficiálně neoznámil.

Jeho bývalý dlouholetý agent Özkan Dogan se Öztürka zastal. Nevěří tomu, že by bývalý fotbalista něčeho takového dopustil. „Je to ten nejspravedlivější a nejcitlivější člověk na světě. Když vidí někoho hladového, dá mu co má v kapse. Nechodí a neútočí na lidi v okolí,“ napsal  Dogan na Twitteru. „Je to ostuda. Nelynčujte ho. Spravedlnost, prosím.“