Vypjatá atmosféra už od rána, temperamentní fanoušci rozmachující se rukama každou minutu fotbalového utkání. Ano, to je Argentina a zápasy nejvyšší fotbalové ligy. Fanoušci zde fotbal milují, permanentky se dědí z generace na generaci, navštěvy zápasů jsou zkrátka takovým druhým náboženstvím.

Tomáš Koubek
Gólman na ocet. Koubek potřebuje vysvobodit. Návrat do Sparty? Špatný krok

O to hůře ale pak příznivci daného celku nesou, když se výsledkově nedaří. Fotblaistům CA Aldosivi se hrubě nepovedl začátek ligy. Po třinácti zápasech se tradiční celek krčí na předposledním místě tabulky, na svém kontě má pouhé dvě výhry a hrozivé skóre 7:21.

Vedení klubu spolupracuje s policií

Ke slovu se tak přihlásilo tvrdé jádro fanoušků, kteří zapálili pět aut svým svěřencům v prostoru klubového areálu. Požár se hasičům ve městě Mar del Plata podařilo uhasit po hodině, podle zpráv ze strany policie byly zapálena čtyři auta hráčů, jedno bylo člena trenérského týmu.

Jan Koller.
OBRAZEM: Story „Českého Honzy“. Do kin jde očekávaný film o Kollerovi

„Násilí není nikdy cesta,“ napsal CA Aldosivi své stanovisko po incidentu. Vedení klubu teď usilovně pátrá v součinnosti s policejními složkami k identifikaci žhářů, kteří vyhlásili svému klubu za špatné výsledky válku.