„Cristiano Ronaldo opustí Manchester United po vzájemné dohodě, a to s okamžitou platností. Klub mu děkuje za mimořádný přínos během jeho dvou angažmá na Old Trafford, kdy v 346 zápasech nastřílel 145 gólů, a přeje mu i jeho rodině do budoucna vše dobré,“ uvedl Manchester United v oficiálním prohlášení.

Reakce klubových legend? Na základě událostí posledních týdnů jenom pozitivní. „Myslím, že obě strany jsou spokojené. Očividně udělal ten rozhovor s myšlenkou, že chtěl odejít z klubu. Nebyl šťastný a dal to jasně najevo. Erik ten Hag tak dostal to, co chtěl. Obě strany jsou šťastné, teď bude pokračovat další kapitola Cristiana Ronalda,“ řekl bývalý obránce Rio Ferdinand.

Ronaldo může pokořit další rekord

V nedávné době se přes sociální sítě pošťuchoval Cristiano Ronaldo s bývalým spoluhráčem. Wayne Rooney ale při odchodu portugalské superhvězdy zachoval dekórum. „Jsem překvapený? Ne. Nebylo jiné možnosti, ale je to škoda, protože byl fantastickým služebníkem klubu. Každopádně mu přeji jen to nejlepší, ať už půjde kamkoliv,“ shrnul bývalý kapitán anglické reprezentace.

Po pohárovém utkání s Libercem se z twitteru Rokycan stal hit. Řada vtipných reakcí a seznámení s hráči, kteří si vydělávají na živobytí mimo fotbalový pažit, baví sociální sítě.

„K možnému příchodu Cristiana Ronalda do FC Rokycany se zatím nebudeme vyjadřovat," píše se na twitterovém účtu s dodatkem, že je jeden z členů vedení v Kataru, kde se snaží vyjednávat. „Pokud by mělo dojít k dohodě, což zatím není vůbec jisté, pak bychom trvali na tom, aby CR7 dodržoval naše interní pravidla. Není přípustné, aby se v rozhovorech pro Rokycanský deník, stavěl proti klubu a nerespektoval trenéra Dejmka,“ stojí na twitterovém účtu.

„Nechápu. Nehodí se vám do koncepce. Dle mých informací již k tomu fotbalu nemá žádné další zaměstnání, ale možná se pletu,“ reagoval vtipně jeden z fanoušků.

Portugalsko v čele s Ronaldem vstoupí do mistrovství světa v Kataru čtvrtečním zápasem proti Ghaně. Portugalský kapitán se může stát prvním hráčem, který skóruje na pěti různých šampionátech.