Slavný Cristiano Ronaldo na lavičce náhradníků? Dříve byste si nejspíše ťukali na čelo, ovšem v letošní sezoně Premier League se z toho pomalu ale jistě stává rutinní záležitost.

Sedmatřicetiletý Portugalec dostává v utkáních Manchesteru United minimum prostoru, počet zápasů odehraných v základní sestavě by šlo bez problému spočítat na prstech jedné ruky. CR7 pochopitelně zuří, nicméně holandský trenér ten Hag si do své práce nehodlá mluvit. 

Neprůstřelnost Ronalda je dávno fuč, pod křídly nového kouče Rudých ďáblů se z něj stal druhořadý útočník, který si svou šanci mezi elitní jedenáctkou musí zasloužit. A když zrovna nepracuje dle představ trenérského sboru, má jednoduše smůlu.

Ronaldo překazil oslavy vítězství

V oranžovém rozlišováku pro náhradníky zůstal také ve šlágru ligového kola proti Tottenhamu, jeho pozici na špici ofenzívy zaujal mladý útočník Marcus Rashford. Ronaldo zuřil, veškerý vztek se mu dlouho dařilo dusit v sobě, jenže na konci utkání pohár trpělivosti přetekl. 

Do zápasu nezasáhl ani na minutu, což slavného kanonýra pořádně namíchlo. Z lavičky se proto zvedl pár minut před koncem zápasu a v teplákové soupravě zamířil bez ostychu rovnou do tunelu. Vydřené vítězství spoluhráčů mu v tu chvíli bylo úplně ukradené. 

Cristiano Ronaldo předčasně opustil Old Trafford:

| Video: Youtube

Manchester si přitom střihl možná nejlepší vystoupení v sezoně, na domácí půdě jasně přehrál Spurs a zaslouženě zvítězil 2:0. Nicméně skvělý týmový výkon okamžitě zastínil předčasný odchod naštvaného Ronalda do kabin. Tak trochu nechtěný hit středečního večera. 

„Všiml jsem si, jak odchází,“ přiznal trenér Erik ten Hag v pozápasovém rozhovoru. Na jeho tváři bylo vidět, že je z této zbytečné kaňky na jinak výjimečném večírku pořádně rozladěný. 

close Fotbalista Manchesteru United Cristiano Ronaldo. info Zdroj: ČTK/AP/Jon Super zoom_in Fotbalista Manchesteru United Cristiano Ronaldo

Když jej ve víkendovém duelu na hřišti Newcastlu stáhl ve druhé půli ze hřiště, měl pro vztek kanonýra s číslem 7 veškeré pochopení. „Normální reakce. Každý chce přece zůstat na trávníku a pomoct týmu,“ postavil se za svou hvězdu.

Trest? Do Londýna nepojedeš!

Tentokrát už ale Ronaldo pořádně přestřelil. Podle dostupných zdrojů si v šatně okamžitě sbalil věci a opustil stadion. Ještě před závěrečným hvizdem. Nepočkal ani na své spoluhráče, aby s nimi oslavil vzácné domácí vítězství nad londýnským rivalem. 

„Dnes si užijeme vítězství, ale zítra to budeme určitě řešit,“ prozradil v rozhovoru. 

A jak řekl, tak také udělal. Hned ve čtvrtek v průběhu dne zveřejnilo vedení United prohlášení, ve kterém stojí, že trenér ten Hag vynechá Ronalda z nominace na sobotní ligový duel proti Chelsea.

Portugalské superstar tak nezbývalo nic jiného než tento nelichotivý soud přijmout. O své pocity se mimo jiné ihned podělil s fanoušky na sociálních sítích. „Musím dál tvrdě pracovat, podporovat spoluhráče a být na vše připravený. Podlehnout tlaku nepřichází v úvahu,“ napsal.

Moc dobře si uvědomuje, že v současné chvíli hraje nejen o své renomé, ale také o své fanoušky po celém světě. Forma se z jeho kopaček vytrácí a tento boj může překlopit na svou stranu pouze adekvátními výkony na hrací ploše. To jsou zkrátka fakta. 

Svým středečním vystoupením si však svou cestu k trenérovi ten Hagovi ještě více zkomplikoval. „Pokud jste jedním z nejlepších hráčů a zachováte se takhle ve chvíli, kdy váš tým vítězí, je to velké zklamání,“ pronesl bývalý fotbalista Manchesteru City Micah Richards.