„Definitivně nadešel ten čas. Rád bych poděkoval vám i mým týmům, Bayernu Mnichov, Manchesteru United , Chicagu Fire i německé reprezentaci a samozřejmě Aně a mojí rodině za jejich podporu,“ napsal Schweinsteiger na sociálních sítích.

Někdejší kapitán německého národního týmu skončil s profesionálním fotbalem jen dva dny poté, co jeho dosavadní tým Chicago Fire nepostoupil do dalších bojů v zámořské MLS.

Právě do USA odešel mistr světa z roku 2014 v roce 2017 po dvouletém působení v Manchesteru United, jeho kariéra je ale nejvíce spjatá s mnichovským Bayernem, jehož dres poprvé oblékl ve 14 letech a barvám bavorského celku zůstal věrný 17 let.

Za tu dobu přispěl nemalou měrou k osmi mistrovským titulům a sedmkrát se radoval ze zisku domácího poháru. Do své sbírky klubových trofejí přidal i vítězství ve FA Cupu a Premier League.

Zdroj: Youtube

Největší úspěch ale zaznamenal v roce 2014 s německou reprezentací, když v Brazílii se svými spoluhráči dokráčel až k titulu pro světové šampiony. Coby reprezentant se zúčastnil čtyř evropských a tří světových mistrovství a v národním týmu nastřílel 24 gólů.

V soukromém životě o sobě nejvíce dal vědět v červenci 2016, když se v italských Benátkách oženil s bývalou tenistkou Anou Ivanovičovou. Spolu mají dvě děti.

Schweinsteigerův konec kariéry pochopitelně vzbudil ve fotbalovém světě vlnu reakcí. „Jsem pyšný, že jsem mohl hrát v jednom týmu s tebou. Zažili jsme spolu úžasné chvíle. Hodně štěstí, kamaráde,“ napsal například útočník Robert Lewandowski.

Komplimenty nešetřili ani další. Wayne Rooney například neváhal označit Schweinsteigera za legendu, Franck Ribéry a David Alaba dokonce svého bývalého spoluhráče nazvali fotbalovým bohem.