Schick v červnu v Glasgow využil vyběhnutí brankáře Davida Marshalla a trefou ze 49,7 metru se postaral o gól z největší vzdálenosti v historii evropských šampionátů. Proti Skotsku poté druhou trefou zařídil výhru 2:0 a celkem na šampionátu zaznamenal pět branek.

Tomáš Souček v utkání proti Manchesteru City.
Kritizovaný Souček. Má bídnou formu, krize sebedůvěry pokračuje, píší v Anglii

Útočník Leverkusenu, který se výraznou měrou podílel na postupu českého výběru do čtvrtfinále, nastřílel stejně gólů jako hvězdný Cristiano Ronaldo. Nejlepším střelcem turnaje byl díky většímu počtu přihrávek vyhlášen portugalský kapitán. Český ostrostřelec se vrátil po měsíční pauze zaviněné zraněním vazů v kotníku do utkání proti Lipsku, v němž odehrál 63. minut. V letošní sezoně v dresu Leverkusenu nastřílel rodák z Prahy ve 25 zápasech 10 branek a připsal si 8 asistencí.

Zdroj: Youtube

Schickův lob v létě vyhrál anketu UEFA o nejhezčí gól evropského šampionátu. Ucházel se také o ocenění za nejlepší branku v soutěžích UEFA, trofej ale nakonec získal akrobatický gól Mehdiho Taremiho ze čtvrtfinálové odvety Ligy mistrů proti Chelsea.

Zdroj: Youtube

Útočník Porta je v nominaci i na cenu FIFA, o které budou v hlasování rozhodovat bývalí hráči a také fanoušci na webu federace. Vyhlášení výsledků se uskuteční 17. ledna.