Prakticky celou přípravu ve Spartě řešili brankářskou pozici. Pražané do poslední chvíle čekali, že se jim znovu podaří získat Matěje Kováře z Manchesteru United, který v minulé sezoně vychytal mistrovský titul.

Na poslední chvíli se Tomáš Rosický a spol. rozhodli angažovat Petera Vindahla. Třebaže kdekdo tuhle volbu kritizoval, na Spartě rozhodně neprohloupili.

Zdroj: Youtube

 

Pětadvacetiletý dánský brankář, který zamířil na Letnou na roční hostování s opcí na přestup z nizozemského Alkmaaru, se hned ve svém druhém vystoupení v rudém dresu blýskl famózním výkonem. V úvodním utkání kvalifikace o Ligu mistrů v Kodani nepustil gól a jen díky němu se Letenští udrželi ve hře o postup.

Vindahl zachránil Spartu deset minut před koncem. Nejprve vyrazil střelu Achouriho a pak neuvěřitelně na brankové čáře chytil i dorážku Oskarssona. Právě tohle může být klíčový moment dvojutkání. „Vindahl předvedl skvělý zákrok, díky kterému Sparta postoupí,“ měl jasno bývalý gólman Zdeněk Zlámal.

Umlčel „odborníky”

Na sociálních sítích sršela na mladého Dána slova chvály. „Fantastický. Úžasný. Ten by vydržel s čistým kontem, i kdyby se hrálo ještě týden,“ lebedil si jeden ze sparťanských fanoušků. „Borec se právě zaplatil,“ přidal další.

„Myslím si, že Vindahl umlčel „odborníky” velice rychle. Slyším až do Kodaně, jak cvakaj slavistům pr…,“ rýpnul si fanoušek přezdívkou Vory.

Sám Vindahl se jako hrdina necítil. „Čisté konto je zásluha celého týmu. Není na místě být nějak nadšený, ukáže se příští týden,“ konstatovala nová sparťanská jednička.

Předkolo Ligy mistrů: Kodaň - Sparta
Vindahl čaroval, v Kodani gól nepadl. O postupu Sparty se rozhodne na Letné

„Kodaň ve druhé půli tlačila a párkrát byla blízko gólu. Musím ale hodně pochválit náš tým, všichni bránili, co to šlo. S výsledkem jsme spokojeni,“ doplnil kouč Brian Priske.

O postupujícím rozhodne odveta, která je na programu za týden na vyprodané Letné.