Jurasek Park. Parafrází názvu oscarového bijáku slavného režiséra Stevena Spielberga Jurassic Park oznámil Hoffenheim na sociálních sítích příchod levého obránce Davida Juráska. Za zapůjčení třiadvacetiletého reprezentanta Němci vysolili portugalskému mistrovi 12 milionů eur (asi 297 milionů korun). Od ofenzivního obránce si v Hoffenheimu slibují velké věci.

David Jurásek v Hoffenheimu:

Zdroj: Youtube


„David je extrémně dynamický krajní obránce, o kterého jsme měli zájem už v létě. Závazek však tenkrát nemohl být realizován. Je rychlý, silný v ofenzivě a dá se variabilně využít na levé straně sestavy,“ mnul si ruce výkonný ředitel TSG Alexander Rosen.

Jiří Jarošík během zápasu starých gard FK Viagem Ústí - AC Sparta Praha 4:6
Jarošík chce pryč z Česka. Jsme největší demonstranti proti Rusku, kritizuje


„David je silný a soutěživý hráč, který svými kvalitami výrazně zvýší konkurenci v našem týmu. Přestože je mu pouhých 23 let, ohromuje svou enormní přítomností na hřišti. Svou povahou a atletickými schopnostmi bude pro náš tým určitě platný,“ doplnil Pirmin Schwegler, šéf profesionálního fotbalu v Hoffenheimu.


Jurásek přestoupil do Benfiky loni v červenci ze Slavie za 14 milionů eur (asi 334 milionů korun). V portugalském velkoklubu podepsal smlouvu na pět let. Vinou zranění v úvodu sezony ale odehrál jen 480 minut. Kvůli většímu vytížení se poohlížel po možnosti hostování.

Hoffenheim? Jasná volba


Měl jsem více nabídek, ale od začátku jsem byl rozhodnutý pro Hoffenheim. Mám radost, že jsem tady. Vážím si zájmu Hoffenheimu. Jsem šťastný, už se nemůžu dočkat. Očekávám, že odehraju dobré zápasy, budu pro tým užitečný a pomohu k výhrám,“ vzkázal Jurásek.

Ten je podobným typem obránce jako krajan Pavel Kadeřábek, který v Hoffenheimu platí za legendu. „Fanoušci mohou očekávat velmi ofenzivního obránce, něco jako je Pavel Kadeřábek,“ lákal Jurásek.

Vladimír Coufal byl v zápase v Sheffieldu vyloučen.
Penalta ve třinácté minutě nastavení stála West Ham výhru. Coufal byl vyloučen

Bývalý slávista byl s Kadeřábkem v kontaktu. „Napsal jsem mu, když jsem dostal nabídku. Ale osobně jsem se s ním nepotkal, protože je ze Sparty a já ze Slavie, takže je to trochu složitější,“ poukázal na rivalitu mezi pražskými kluby. „Ale myslím, že to bude fungovat,“ uklidnil s úsměvem.