Třiadvacetiletá dvojčata z Valašska se slavným italským klubem podepsala smlouvu na dva roky. „Pocity jsou úžasné. Se sestrou se nám splnil náš dětský sen – hrát ve velkém klubu společně,“ přiznává reprezentantka.

Nabídek měla víc, ale žádná z nich se nemohla rovnat té, kterou předložil italský gigant. „Už jsem byla celkem rozhodnutá, že se vrátím do Sassuola. Tou dobou ale sestra jednala s AC Milán. Později z jednání vyplynulo, že mi také dají šanci a že můžeme se sestrou přestoupit společně,“ líčí Michaela Dubcová.

Ukrajinský fotbalista Oleksandr Zinčenko v utkání s českou reprezentací.
Posila Arsenalu pobavila fanoušky. Jsem hezčí než De Bruyne, žertoval Zinčenko

„Určitě bylo našim společným přáním spolu zase hrát, a že se to povedlo v tak velkém klubu je až neskutečné,“ přidává.

Zpráva o přestupu dvojčat Dubcových proletěla médii, objevila se snad na každém sportovním webu. Mimořádný transfer tak zaregistrovala nejen rodina, ale i také přátelé a spousta bývalých spoluhráček nejenom ze Slovácka. „Ohlasy byly skvělé. Dostala jsem plno gratulací. Moc si této podpory vážím,“ říká.

Angažmá v Miláně bere jako odměnu za dosavadní práci a má motivaci ukázat, že si zaslouží nosit červenočerný dres. „Věřím, že se můžu každým tréninkem zlepšovat a jako hráčka růst. Udělám maximum a uvidíme, na co to bude stačit. Jinak cíle klubu jsou ty nejvyšší. AC Milán ani jiné mít nemůže,“ ví dobře.

Rodačka z Poličné už se nyní zabydluje v Miláně. Bydlet bude se sestrou. „Do tréninkového centra to máme asi pět kilometrů,“ hlásí.

Johan Cruijff v dresu nizozemské reprezentace.
Kolik brali Maradona, Cruijff a spol.? Z pár drobných vyrostly miliardové gáže

Prohlédnout město módy si ale ještě nestihla, nyní se věnuje pouze fotbalu. Za sebou má několik tréninků, v pátek s týmem odcestovala na soustředění do hor. „Zatím se naplnily mé očekávání,“ přiznává. „Zázemí je tu fantastické. Máme své tréninkové centrum, které je dopoledne vyhrazené pouze pro ženský tým. Je zde několik hřišť, velká posilovna s veškerým vybavením, místnosti pro fyzioterapie,“ popisuje.

S Českem se to srovnat nedá

Také o fotbalistky AC Milán se stará početný realizační tým. „Vše je tu propracované. V těchto věcech se to s Českem moc srovnávat nedá. Samozřejmě obsahová náplň tréninků se zase tolik neliší, za to kvalita ano. Člověk musí hrát rychle, na vše je méně času,“ líčí.

Formu nejen dvojčat Dubcových v létě otestují jiné italské týmy. V srpnu hráčky AC Milan letí na prestižní turnaj do Ameiky, kde se utkají s týmy, jakou jsou Racing Louisville FC, Tokyo Verdy Belez nebo Tottenham Hotspur FC.

Prosadit se do základní sestavy nebude vůbec jednoduché. „Konkurence je tu obrovská,“ přitakává bývalá opora Slovácka. Družstvo sice převážně tvoří italské hráčky, ale je v něm i několik zahraničích posil. „Zastoupení národností je tu různorodé. Jsou tu holky z Francie, Španělska, Švédska, Polska a samozřejmě České republiky,“ usmívá se.

Fotbalisté Slovanu se radují z výhry.
Zničený autobus, historické urážky či slzný plyn. Slovan zažil maďarské peklo

Díky přestupu do slavného klubu se z ní stala plně profesionální hráčka. I když fotbalistky se těžko přiblíží platu Zlatana Ibrahimoviče či dalších mužských hvězd, ani ženy si v AC Milán stěžovat rozhodně nemohou. „Do práce chodit nemusím,“ směje se sympatická blondýna.

„Když člověk příliš nerozhazuje, tak se dá i něco ušetřit. Takhle jsem to měla ale i v Sassuolu. Tady v Itálii je ženský fotbal daleko víc prestižní a jdou do něj větší finance než v Česku,“ připomíná.

Kvalifikaci si nezahraje 

Na rozdíl od bývalých spoluhráček z Uherského Hradiště si ale letos nezahraje kvalifikaci o postup do Ligy mistryň. Fotbalistky AC Milán totiž skončily v italské lize až třetí za Juventusem a AS Řím.