Nizozemská prokuratura uvedla, že Europolu (organizace, která se zabývá prevencí a potíráním organizované trestné činnosti) ve spolupráci se srbskou policií se povedlo rozbít velkou drogovou skupinu.

Srbský list Blic uvedl, že bylo zatčeno osm lidí včetně bývalého fotbalisty Petkoviče. Po dalších členech drogového gangu se stále pátrá. Petkovič a jeho kumpáni pomáhali organizovat převoz kokainu z Jižní Ameriky do Rotterdamu. Do holandského města ale nedojeli, policie je spolu se 115 kilogramy kokainu chytila v belgickém městě Arlon.

Úsměvná neúčast na MS

Do podvodu byla zapojena společnost betonovými deskami, do kterých se vkládaly balíčky kokainu. Strážnící při zadržení našli i další drogy. Petkovič je fotbalovým fanouškům známý především díky bundesligovým stačím, kdy v letech 2001 až 2003 hrál za Wolfsburg a Norimberk. Památná je Petkovičova neúčast na mistrovství světa 2006.

Petkovič se dostal do nominace poté, co se na mistrovství Evropy jednadvacítek zranil jediný Černohorec v A mužstvu Mirko Vučinič. Srbský tisk označil účast trenérova syna v týmu za "skandál" a "vlastní gól", Petkovič byl v té době prý špatný a neúspěšný hráč, navíc už příliš starý.

Petkovič se tehdy na základě tvrdé kritiky své nominace na světovém šampionátu vzdal.