Původně jim hrozily až tři roky žaláře, Okresní státní zastupitelství v Ostravě ale v těchto dnech rozhodlo o podmíněném zastavení jejich trestního stíhání.

Jde o dvojici příznivců Zbrojovky Brno (32, 40 let), kteří se kvůli tomuto počinu katapultovali na přední místa v žebříčku nejhloupějších fandů.

V sektoru hostí tlačili ze schodů mobilní toaletu, kterou zřejmě chtěli přehodit přes plot. Situace se jim ale vymkla z rukou. Záchod se převážil a nekontrolovaně padal. Zasáhl a ke kovovému oplocení přitlačil jejich šestatřicetiletého kamaráda.

Zraněný muž zůstal nehybně ležet. Ke slovu musela přijít policejní zásahová jednotka a záchranná služba.

Podívejte se, jak vypadala záchrana fanouška zraněného toaletou:

2. Policisté vnikají do sektorů hostí, kde leží zraněný fanoušek.
Policisté vnikají do sektorů hostí, kde leží zraněný fanoušek

4. Přijíždí sanitka, muže si převzali zdravotníci.

Přijíždí sanitka, muže si převzali zdravotníci - více v přiložené fotogalerii:

ZÁSAH

Těžkooděnci vnikli spodní brankou mezi příznivce Brna. Od toalety je vytlačili nahoru a vytvořili tak bezpečnou zónu pro další ochránce zákona. Ti bezvládného fanouška vynesli na atletický ovál, kde jej předali do péče záchranářů, kteří jej naložili do sanitky a převezli do nemocnice.

Obavy z vážných zranění se naštěstí nepotvrdily a léčba nakonec nepřesáhla sedm dnů. Policisté později oba pachatele identifikovali a obvinili.

„Policisté zahájili trestní stíhání dvou mužů ve věku 32 a 40 let pro trestný čin výtržnictví. Vedené vyšetřování bylo ukončeno návrhem na podání obžaloby,“ řekla Deníku mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná. Mužům hrozily až tři roky vězení. Na soud ale nedošlo. Státní zástupce v těchto dnech jejich stíhání podmíněně zastavil.

DOSTALI ŠANCI

„Dozorový státní zástupce rozhodl o podmíněném zastavení trestního stíhání, když pro tento postup splnili veškeré zákonné podmínky a s ohledem na charakter jejich jednání se tento postup jevil jako nejvhodnější. Společenská nebezpečnost jejich jednání se pak promítla do stanovené délky zkušební doby, která je delšího rozsahu, a to třicet měsíců,“ uvedla na dotaz Deníku mluvčí Okresního státního zastupitelství v Ostravě Lenka Břesková.

Pokud by muži ve zkušební lhůtě zákon porušili, například výtržnostmi během fotbalových zápasů, jejich stíhání by pokračovalo.

Připomeňte si atmosféru zápasu závěrečného 30. kola HET ligy v květnu 2018, když doma po brankách Diopa a Hlinky z druhého poločasu porazil Baník Ostrava Zbrojovku Brno 2:0: