„Aktuálně situace ohledně choreografie vypadá, že veškeré úsilí lidí připravujících malovanou plachtu padne vniveč, protože nebude vpuštěna na stadion, pokud nijak nezakročíme,“ uvedla Tribuna Sever na sociálních sítích ve středu večer a objasnila celou situaci.

„Dlouhé vyjednávání ohledně chorea v Římě začalo takřka ihned po losu základních skupin Evropské ligy. Před více než měsícem se někteří z nás vydali do Říma kvůli změření rozměrů sektorů vyhrazených pro fanoušky Slavie. Následně se několikrát vydáváme pro speciální, domácími vyžadovaný nehořlavý materiál přes půlku Evropy a výroba choreografie může začít. Na výrobě chorea se během tří týdnů vystřídalo několik desítek fanatiků a někteří z nás přípravou malované plachty trávili doslova celé dny a noci,“ vysvětlili fanoušci Slavie.

Jenže krátce před zápasem se začaly objevovat první problémy. Koncem minulého týdne se podporovatelé českého klubu dozvěděli, že budou muset plachtu rozdělit na dvě části, protože policie nevpustí choreo na stadion vcelku. S motivem neměl být žádný problém.

Zesměšnění velikého Caesara?

„V posledních dnech se ale objevuje další a další problém. S motivem chorea Ave Slavia má problém nejdřív majitel stadionu – město Řím. Dle místních úředníků zesměšňuje Julia Caesara, a proto nepovolí jeho vpuštění na svůj stadion,“ stojí ve vyjádření Tribuny Sever.

„Následně se situace mění a problém má nespecifikovaná osoba z vedení policie, která choreo zatrhuje. Dle něj by mimo jiné pobouřilo ultras AS Řím, a proto nepovolí jeho vpuštění na stadion. Paradoxem je, že se dozvídáme, že za vpuštění chorea na stadion lobbovali také právě ultras AS Řím, za což jim děkujeme,“ doplnili fanoušci pražského klubu.

Radost fotbalistů Slavie v derby proti Spartě.
Slavia se porve s AS Řím o první místo ve skupině. Nemůžu dospat, říká Chytil

Nejaktivnější fanouškovská skupina Slavie proto vybízí zbylé příznivce klubu, kteří se do Říma vypravili, aby na stadion nevstupovali, dokud pořadatelé nevpustí dovnitř i samotné choreo.

„Naše síla je pouze v jednotě, když budeme stát všichni za společným cíli Tribuny Sever. Účelem naší choreografie není nikoho zesměšňovat. Pojďme společně porazit nesmyslnost tohoto nařízení!“ vybízí Tribuna Sever.

Fanoušků Slavie se podle dostupných informací mělo do italského hlavního města vydat až sedm tisícovek. Odprezentují přímo na stadionu svoje choreo, nebo dojde k možnému bojkotu a fanoušci na stadion nevstoupí?