Byla to velká událost, když Lyon před sezonou vypustil do světa žhavou novinku: Lacazette se vrací domů! Tiskovka, na které Olympique představil hvězdnou posilu, se vysílala živě. „Bylo to nejlepší rozhodnutí, které jsem mohl udělat,“ řekl k návratu natěšený Lacazette.

Jednatřicetiletý útočník se vrátil do klubu, odkud se v roce 2017 vydal na Emirates Stadium. Arsenal za něj zaplatil Lyonu 46,5 milionu liber. Tehdy šlo o vůbec nejdražší přestup v historii slavného klubu z Londýna.

V Arsenalu odehrál 206 zápasů, ve kterých vsítil 71 gólů. Do Francie se tak vrací jako ošlehaný kanonýr a vůdce. V Lyonu podepsal smlouvu na tři roky. Odhodlání pomoct svému rodnému klubu přebilo i miliony liber, kterému přistávaly na účtě. Ano, Lacazette bez váhání kývl i na nižší plat. „Láska ke klubu stačila, abych ten pokles akceptoval,“ svěřil se Francouz, který se zařadil mezi deset nejlepších střelců Premier League v historii Arsenalu.

Angažmá v Lyonu ale pro něj nezačalo ideálně. V přípravě na sezonu útočníka při tréninku napadly vosy, Lacazette dostal dvanáct žihadel! Další kuriózní moment se mu stal o víkendu, když v televizním interview po ligovém utkání s Monakem mluvil vysokým a tenkým hlasem. Za úsměvným rozhovorem, kterým se teď baví celý internet, ale stojí nepříjemný problém.

Musí na operaci

Lacazette ztratil hlas kvůli polypu na hlasivkách. Bojuje s tím už od léta a navíc trpí velkými bolestmi. Přesto kapitán Lyonu dokázal vstřelil v sedmi zápasech čtyři góly. Lacazette musí na operaci, ale aby nezmeškal žádný duel, počká až na reprezentační přestávku.

Francouzský útočník si nenechá ujít víkendový hit s Messim a spol. a po bitvě s PSG podstoupí příští týden v Lyonu chirurgický zákrok, při kterém si nechá polyp na hlasivkách odstranit. Několikadenní rekonvalescence pak proběhne během reprezentační pauzy.

Tomu se říká oddanost milovnému klubu.