Byla to velká událost, když Lyon před sezonou vypustil do světa žhavou novinku: Lacazette se vrací domů! Tiskovka, na které Olympique představil hvězdnou posilu, se vysílala živě. „Bylo to nejlepší rozhodnutí, které jsem mohl udělat,“ řekl k návratu natěšený Lacazette.

Jednatřicetiletý útočník se vrátil do klubu, odkud se v roce 2017 vydal na Emirates Stadium. Arsenal za něj zaplatil Lyonu 46,5 milionu liber. Tehdy šlo o vůbec nejdražší přestup v historii slavného klubu z Londýna.

Fotbalové hřiště (foto ilustrační).
Šílenec na fotbale? Hráčům šlo o život, na hřiště pálil fanoušek raketometem

V Arsenalu odehrál 206 zápasů, ve kterých vsítil 71 gólů. Do Francie se tak vrací jako ošlehaný kanonýr a vůdce. V Lyonu podepsal smlouvu na tři roky. Odhodlání pomoct svému rodnému klubu přebilo i miliony liber, kterému přistávaly na účtě. Ano, Lacazette bez váhání kývl i na nižší plat. „Láska ke klubu stačila, abych ten pokles akceptoval,“ svěřil se Francouz, který se zařadil mezi deset nejlepších střelců Premier League v historii Arsenalu.

Angažmá v Lyonu ale pro něj nezačalo ideálně. V přípravě na sezonu útočníka při tréninku napadly vosy, Lacazette dostal dvanáct žihadel! Další kuriózní moment se mu stal o víkendu, když v televizním interview po ligovém utkání s Monakem mluvil vysokým a tenkým hlasem. Za úsměvným rozhovorem, kterým se teď baví celý internet, ale stojí nepříjemný problém.

Musí na operaci

Lacazette ztratil hlas kvůli polypu na hlasivkách. Bojuje s tím už od léta a navíc trpí velkými bolestmi. Přesto kapitán Lyonu dokázal vstřelil v sedmi zápasech čtyři góly. Lacazette musí na operaci, ale aby nezmeškal žádný duel, počká až na reprezentační přestávku.

Fanoušci Dinama Záhřeb při zápase proti AC Milán.
Ostudné představení při Lize mistrů. Průvodem fanoušků se neslo hajlování

Francouzský útočník si nenechá ujít víkendový hit s Messim a spol. a po bitvě s PSG podstoupí příští týden v Lyonu chirurgický zákrok, při kterém si nechá polyp na hlasivkách odstranit. Několikadenní rekonvalescence pak proběhne během reprezentační pauzy.

Tomu se říká oddanost milovnému klubu.