„Divím se, že do toho sponzoři pořád dávají peníze a akceptují to. Chyba se stane, já ji taky občas udělal, ale u nás se dějí každý týden. Kdybych já takto neustále chyboval, tak nehraju fotbal,“ rozohnil se Baroš v pondělním pořadu TIKI-TAKA na O2 TV Sport.

„Tendence je silné slovo. Ale souhlasím, že chyby to jsou,“ opáčil šéf komise rozhodčích Radek Příhoda, který byl dalším z hostů ve studiu.

Že nebyl potrestán Chorého úder hlavou do obličeje Sörensena v sobotním šlágru Plzně se Spartou, Baroš nechápe. „Je pro mě nepochopitelné, že pan Franěk u VARu nezavolal rozhodčího, ať se jde na tu situaci podívat. Byl tam jasný úmysl soupeře zasáhnout,“ řekl bývalý reprezentant.

VAR a rozhodčí Petr Hocek
Komický VAR. Z ligy se stává hotový Kocourkov. Příhoda chce video pod sebe

„Četl jsem pak rozhovor s panem Fraňkem, nad kterým mi zůstává rozum stát. S odstupem času řekl, že tu chybu už vidí. Podle mě to není chyba, ale je to tendenčně dané. A to vždy ve prospěch top tří klubů. Tedy Sparty, Slavie a Plzně,“ hlásil ve studiu Baroš.

„Pořád se bavíme o tom samém, kolo co kolo, týden co týden. Neustále jsou bitá ostatní mužstva. Třeba jsem něco někde přehlédl, ale nevybavuju si, že by video zasáhlo a ublížilo těmto třem vyjmenovaným týmům v utkáních s těmi ostatními,“ dodal Baroš.

Tomáš Chorý z Plzně v souboji s obránci Sparty.
Skandální dění na fotbale v Plzni: Chorý je chorý, rozhodčí přijde o Slavii

Nelíbí se mu také, že VAR a rozhodčí nespadají pod jednoho člověka a názory na jednotlivé situace se čas od času rozcházejí. VAR řídí specialista Michal Beneš, sudí jejich šéf Radek Příhoda. „Tohle je špatně. Zodpovědná by měla být jedna osoba,“ měl jasno Baroš.

Příhoda s českou legendou souhlasil. „VAR nefunguje, není tam pojistka, když přijde chyba. Musíme udělat opatření,“ řekl šéf rozhodčích Příhoda, který chce, aby specialista na VAR Beneš veřejně vysvětloval rozhodnutí VARu místo něj, nebo projekt "video" předal komisi rozhodčích.

„Ať sem chodí člověk zodpovědný za VAR a já budu zodpovídat za rozhodčí. Nebo nám to dejte celé,“ ragoval Příhoda. „Chceme VAR vzít pod sebe, se vší zodpovědností, jinak to nemá smysl. Pokud se nám nepodaří chyby odstranit, dáme to někomu dalšímu, ať to zkusí,“ dodal Příhoda.