Jasné je, že cennou trofej letos zvednou nad hlavu hráči některého z týmů ze čtveřice Bayern Mnichov, Real Madrid, Borussia Dortmund či Paris St. Germain. Vítěze milionářské soutěže určí nejprve semifinálové duely a posléze finálová bitva v anglickém Wembley.

Mezi fotbalovými fanoušky na sociálních sítích ale už koluje seznam šampionů Ligy mistrů až do roku 2103. A je to opravdu zajímavé počtení.

Trenér Arne Slot převezme fotbalisty Liverpoolu.
Liverpool už má náhradu za Kloppa. Přijde z Feyenoordu za devět milionů eur

Kromě tradičních evropských velkoklubů, které do svých vitrín sbírají jednu trofej za druhou, jako jsou Real Madrid, Barcelona či mnichovský Bayern, totiž ve výčtu najdeme opravdu zajímavé adresy.

V příštích letech se trofejí podle AI dočkají v Manchesteru, a to díky United i City, Liverpoolu nebo třeba už zmíněných Barceloně a Mnichově. Můžeme se ale v poměrně dohledné době těšit i na celkem nečekaného šampiona a tím je Tottenham Hotspur. Ten by se podle umělé inteligence měl radovat za deset let.

A když se podíváme ještě do vzdálenější budoucnosti, čekají nás ještě zajímavější jména. Tipovali byste, že Ligu mistrů může vyhrát třeba Sporting Lisabon, Wolverhampton, Nottingham Forest, FC Turín, Malmö, Ferencváros Budapešť, Brentford či Tiraspol?

A co české kluby? Ty sice mají pro sezonu 2025/26 jistého šampiona přímo v hlavní soutěži, na absolutní triumf v Lize mistrů je však umělá inteligence nevidí.

Russ Cook (vlevo) přijímá gratulaci od Jacka Grealishe z Manchesteru City.
Russ heroickým výkonem pomohl charitě. Hvězda Manchesteru City nešetřila obdivem

Počkejme si tedy do příštích let, jak vše AI odhadla. Už teď se ale zdá, že vše můžeme brát poněkud s rezervou. V letošním roce se totiž měla radovat Barcelona. A ta vypadla ve čtvrtfinále.