Skupinový zápas na právě probíhajícím světovém šampionátu fotbalistek do sedmnácti let v Indii se změnil v ostudnou frašku. Těsně před koncem rozhodčí Bouchra Karboubiová foukla do píšťalky a hráčky Německa a Nového Zélandu zahnala do kabin. Všichni na stadionu si mysleli, že je utkání u konce. Jenže po čtvrthodině se oba týmy vrátily zpátky na hřiště a pokračovalo se dál.

Kapitán Feyenoordu Orkun Kökcü
Fotbalista odmítl duhovou pásku. Věřím, že každý může dělat, co chce, prohlásil

Regulérní hrací doba totiž ještě nevypršela, a tak se muselo dohrát zbývajících sedm minut. Jenže fotbalistky už pokračovat nechtěly, přece jen Němky vedly 3:1 a o výsledku už bylo rozhodnuto. A tak si dívky stouply do středu hřiště a prostě si jen přihrávaly mezi sebou i mezi protihráčkami. Ani brankářky nebyly na svém stanovišti. Tahle bizarní scéna trvala nekonečných sedm minut, než zápas definitivně skončil.

„Upřímně, nikdy předtím jsem nic podobného neviděla,“ kroutila hlavou německá trenérka Friederika Krompová. „Bylo to matoucí,“ žasla.

Obavy před úderem blesku

Po utkání vyšlo najevo, proč marocká rozhodčí zápas těsně před koncem přerušila. Organizátoři turnaje z FIFA totiž dostali upozornění na blížící se bouřku a z obav před možným úderům blesků vyslali hlavní sudí signál, aby zápas přerušila.

Bizarní scéna během utkání mistrovství světa:

Zdroj: Youtube

Jenže hráčky měly za to, že utkání skončilo. Navíc během čtvrthodinové pauzy vychladly. A když se oba týmy musely vrátit na trávník, dohodly se, že se jen postaví k půlící čáře a počkají, až zbývající čas vyprší, aby předešly možnému zranění.

„Nejsem si jistý, co se přesně stalo, ale po patnáctiminutovém čekání nám bylo řečeno, že musíme jít dohrát zbývajících sedm minut,“ líčil šokovaný trenér Nového Zélandu Leon Bernie.

Mexičtí fanoušci v tradičních maskách Lucha Libre
Kuriózní omezení v Kataru: Zmatky kolem masky, pro opilce mobilní záchytka

„Některé německé hráčky vychladly. Soupeř nechtěl riskovat, že se někdo zraní před čtvrtfinále, tak nás požádal, aby si hráčky ponechaly míč a už nehrály. Bezpečnost hráček kladu vždy na první místo,“ vysvětlil kouč, jehož tým kvůli zdržení málem nestihl zpáteční let domů.