Bylo to koncem roku 2021 velké překvapení, když Sergio Agüero oznámil, že končí s fotbalem. Donutily ho k tomu problémy se srdcem, na které u něj lékaři přišli o necelé dva měsíce dřív, když hvězdný Argentinec nedohrál utkání španělské ligy proti Alavésu.

Barcelonský útočník se na doporučení lékařů rozhodl učinit nejtěžší rozhodnutí kariéry, ve třiatřiceti letech pověsit kopačky na pomyslný hřebík.

Adam Hložek nedohrál ani své 46. bundesligové utkání po příchodu do Leverkusenu
Hložek drží nelichotivý bundesligový rekord. Trenéra Leverkusenu za to kritizují

Jenže z něj je teď nejspíš znovu sundá. Jihoamerická média totiž přišla s tím, že Agüero chce hrát za místní Atlético Cuadril, s jehož dresem se nechal natočit už loni v říjnu. Klub z města Maldonado na atlantském pobřeží potvrdil webu FútbolUy, že pětatřicetiletého fotbalistu zaregistroval jako svého hráče. Zatím však klub neoznámil, kdy Agüero plánuje debutovat v jeho barvách.

Nejde o první návrat k fotbalu pro argentinské ofenzivní eso, které v roce 2007 získalo ocenění Golden Boy pro nejlepšího fotbalistu do 21 let hrajícího v elitní evropské lize. Už před rokem odehrál pár minut v přátelském utkání za ekvádorský Barcelona Sporting Club. „Byl jsem na kontrole u kardiologa, cítím se dobře a trénuji,“ prohlásil tenkrát.