Pohřební vůz v doprovodu policejních a hasičských aut v pondělí brzy ráno převezl Pelého do Santosu z nemocnice Alberta Einsteina v Sao Paulu, kde brazilská ikona zemřela na selhání orgánů po boji s rakovinou. Konvoj provázely ohňostroje.

Rakev byla umístěna pod altán ve středovém kruhu stadionu Estádio Urbano Caldeira ve čtvrti Vila Belmiro. Lidé od 10.00 místního času mohou projít na improvizovaném chodníku okolo ostatků slavného útočníka. Už od rána se zde tvořily dlouhé fronty.

Pelé se svou první manželkou Rosemeri a prvorozenou dcerou Kelly Cristinou (rok 1967).
Pelé uměl říct dobrý den a miloval českou kachnu, říká brazilsko-český novinář

V altánu je připraveno 80 židlí pro rodinné příslušníky a nejbližší přátele. Očekává se, že dorazí i nový brazilský prezident Luiz Inácio Lula da Silva nebo předseda Mezinárodní fotbalové federace FIFA Gianni Infantino. Na akci bylo akreditováno více než 5000 novinářů z celého světa.

Pohřeb bude v rodinném kruhu

Pelé oblékal dres Santosu v letech 1956 až 1974, tedy téměř celou kariéru, a nastřílel za něj přes 1000 gólů. Fanoušci se s legendou loučili i transparenty „Ať žije král“, „Jediný muž, který zastavil válku“ nebo „Jsi věčný“.

Sylvester Stallone jako fotbalový brankář ve filmu Escape to Victory
Jak Pelé zlomil Rockymu prst. Stallone vzpomíná na natáčení filmu s legendou

Smuteční slavnost na stadionu potrvá do úterní 10. hodiny. Poté se procesí s rakví vydá na cestu městem na unikátní vertikální hřbitov Memorial Necrópole Ecumenica, kde bude Pelé v rodinném kruhu pohřben.