Třiatřicetiletý český brankář si získával prostor v bráně Ipswiche postupně. Do klubu přišel v roce 2021 po jednom ročníku ve čtvrté lize v dresu Salfordu, kde plnil roli jedničky. Jenže v novém působišti odchytal v první sezoně jen 12 ligových zápasů a o rok později v postupovém ročníku dokonce zasáhl do jediného utkání League One. Prostor tehdy dostával hlavně mladší Christian Walton.

Osmadvacetiletý Angličan se však před touto sezonou zranil a Hladký chytil šanci za pačesy. V lize nakonec odchytal 46 utkání a velkou měrou se podílel na postupu do Premier League za druhého místa. I díky českému brankáři si město s více než 150 tisíci obyvateli zahraje nejvyšší soutěž poprvé od sezony 2001/02.

V jeho bráně už ale s jistotou nebude stát Hladký. S klubem se totiž nedohodl na nové smlouvě, i když jednání probíhala už od konce minulého roku. Během tří sezon odchytal někdejší hráč Zbrojovky Brno a Liberce v dresu Ipswiche 71 utkání.

Jednání zkrachovalo

„Doufám, že to bude pokračovat tak, jak je to nastavené teď. Měl jsem více příjemných hovorů a debata o kontraktu se posunula až po sezoně. Podali jsme si ruce a řekli jsme si, že teď se o tom můžeme bavit. V tuhle chvíli hrajeme jenom na jednu kartu, mám extrémní zájem pokračovat v Ipswichi,“ vyprávěl Hladký v květnu v podcastu Kudy běží zajíc.

„Sedli jsme si v listopadu a bylo mi řečeno, že by chtěli mluvit o nové smlouvě. Bylo to čistě jenom o tom, že jsme měli nějaké požadavky a jednání začala úplně někde jinde, než jsme očekávali,“ dodal k jednáním s Ipswichem. Nyní už je jasno, že rokování mezi klubem a hráčem nevedlo ke shodě.

„Tak Premier League v dresu Ipswiche to nebude, škoda. Jsem hrozně zvědavej, kam po životní sezoně Vašek zamíří,“ napsal na síti X bývalý ligový fotbalista a v současnosti expert Zdeněk Folprecht.

U fotografie českého brankáře zároveň upozornil na zajímavý detail na jeho brankářské výbavě. Hladký totiž v Ipswichi nastupoval v rukavicích s číslem a jménem tragicky zesnulého hráče Josefa Šurala. „Moc hezké gesto,“ ocenili lidé v reakcích.

Fanoušci i odborníci teď řeší, kam povedou další Hladkého kroky. Mnozí příznivci by si přáli jeho návrat do Liberce, spekuluje se ale i o možném působení ve skotském Celticu. Jeho jednička Joe Hart totiž po sezoně ukončila kariéru a vedení celku z Glasgow hledá náhradu. Kromě Hladkého se spekuluje i o Slovákovi Martinu Dúbravkovi nebo o opoře pražské Sparty Peteru Vindahlovi.