„Reakce po loňském zápase byly velmi pozitivní, nabídku využily desítky lidí. FAČR se proto rozhodla v iniciativě profesora Jana Pirka poračovat,“ ohlédl se ředitel komunikace FAČR Petr Šedivý za loňským zápasem s Albánií, kdy poprvé mohli fanoušci nad 63 let navštívit reprezentační utkání zdarma.

Projekt vymyslel uznávaný kardiochirurg Jan Pirk a odstartoval jej spolu s pražskou Slavií. „Viděl jsem, že senioři na fotbal přestávají chodit, protože si to z důchodu nemohou dovolit. Proto jsem za zástupci Slavie přišel s myšlenkou, že bychom je mohli na vybrané zápasy vzít zadarmo,“ vysvětluje vznik této iniciativy sám Pirk.

Čeští fotbalisté v premiéře pod Ivanem Haškem porazili Norsko
Haškova vítězná premiéra. Rozpačitý výkon Čechů přebil Barákův gól

Možnost podívat se zdarma na reprezentaci budou mít lidé nad 63 let podruhé k dispozici už v úterý od 20 hodin, kdy Češi na Letné vyzvou Arménii. Zájemcům stačí přijít v den zápasu na pokladnu mezi vstupy C a D a prokázat se osobním dokladem.

Podle slov z fotbalové asociace se ale určitě nejedná o poslední možnost využít této akce. „V projektu budeme i nadále pokračovat při vybraných zápasech,“ potvrdil Šedivý.

Češi budou spoléhat na podporu fanoušků

Češi se v úterý v Praze představí poprvé na domácím hřišti pod vedením nového realizačního týmu. Ivan Hašek z pozice hlavního trenéra si odbyl obnovenou premiéru na lavičce národního mužstva už v pátek na osloském Ullevaal Stadionu. Český výběr tam proti Norsku otáčel vývoj a nakonec zvítězil 2:1, když se v závěru trefil z přímého kopu Antonín Barák.

Trenér Ivan Hašek (vlevo) a asistent Jaroslav Köstl
Trenérský tým české reprezentace pod drobnohledem: Haškův klid i výtrysk emocí

Reprezentace pod vedením nového kouče bude chtít na tuto výhru nyní navázat i doma před svým publikem. „Teď nás čeká ještě důležitější zápas doma, kde musíme potvrdit, že hráči odehrají zápasy na vítězné notě. To je vždycky daleko těžší,“ vyhlásil Hašek ještě v Norsku.

Češi se budou na svatostánku pražské Sparty spoléhat i na podporu fanoušků. Ti nad 63 let budou moci na tribunu zdarma, ti mladší mají možnost si stále vstupenku zakoupit. „V prodeji na zápas s Arménií zbývají v tuto chvíli poslední stovky vstupenek,“ vzkázal Šedivý v pondělí krátce po obědě.