Je to trochu ironická situace. Huddersfield začal o zimní pauze zoufale hledat ostříleného gólmana, když si jeho dosavadní jednička Lee Nicholls vážně zranila rameno a musela na operaci. Volba klubu ze severu Anglie padla na Tomáše Vaclíka, jenž se od září kurýroval právě se zraněným ramenem.

„Byla to pro mě asi poslední možnost, pokud jsem si ještě někdy chtěl zachytat v Anglii,“ řekl Vaclík v rozhovoru pro isport.cz. Třiatřicetiletý rodák z Ostravy je hlavně rád, že konečně bude zase chytat a opustí rozporuplnou štaci v řeckém Olympiakosu.

Tam se české reprezentační jedničce nejdřív dařilo – Vaclík získal ligový titul a mezi tyčemi zářil. První polovina aktuální sezony však Olympiakosu vůbec nevyšla, na lavičce se v krátkém sledu vystřídali tři trenéři a sám gólman utrpěl v září při Lize národů zranění.

„Loučit se dvakrát během dvou měsíců s trenérem není jednoduché, nikdy jsem to nezažil,“ popsal svérázné řecké poměry v rozhovoru s novináři na reprezentačním srazu. Od září Vaclík nechytal a i proto byl rád za nabídku z druhé anglické ligy. Huddersfieldu chce pomoci se záchranou a zároveň na sebe upozornit pro letní hledání trvalejšího angažmá.

Anglie je lákadlo

„Tomáš je brankář, který se mi už dlouho hodně zamlouvá a má všechny vlastnosti, které očekáváte od skutečné posily. Se svými zkušenostmi navíc může být vzorem pro naše mladé gólmany,“ uvedl na klubovém webu brankářský trenér Huddersfieldu Paul Clements.

Tým, kterému se přezdívá „Teriéři“, hrál ještě poměrně nedávno v Premier League (konkrétně v letech 2017 až 2019) a v závěru minulé sezony v play-off o postup mezi elitu dost kontroverzně prohrál s Nottinghamem, v tomto ročníku se však Huddersfieldu vůbec nedaří a v tabulce je třetí od konce. Tedy na sestupové příčce.

„Je to nová výzva, šel jsem kvůli tomu i dolů s penězi. Championship je vyrovnaná, týmy jsou našlapané, hraje se ve vysoké intenzitě a zájem fanoušků je obrovský,“ těší se Vaclík na opojnou atmosféru druhé anglické ligy.