K neštěstí došlo minulý týden na školním turnaji gymnázií v Dunajské Stredě. Talentovaná fotbalista Lilla Petrók, která hrála za KFC Komárno, během utkání zkolabovala a ani přes včasnou pomoc se jí nepodařilo zachránit.

Ve Španělsku se při fotbalovém tréninku zastavilo srdce teprve devítiletému hráči. Nepřežil. Ilustrační snímek
Šílená tragédie. Teprve devítiletý fotbalista zkolaboval na tréninku a zemřel

„Přestože byla několikrát oživována, po několika dnech v bratislavské nemocnici zemřela,“ informoval web Nový Čas.

Smutnou zprávu potvrdil klub sedmnáctileté fotbalistky. „Drahá Lili! S těžkým srdcem a slzami v očích se s tebou loučíme. Vzpomínku na tebe si navždy uchováme a sdílíme bolest rodiny. Srdce KFC bije pro tebe dnes, zítra a navždy! Lilin dres s číslem 11 bude vyřazený a v budoucnu ho nebude moct nosit žádný hráč v barvách našeho klubu,“ stojí v příspěvku KFC Komárno na Facebooku.

Smrt mladé dívky zasáhla i Gymnázium Hansa Selyeho v Komárně, kde studovala. „S hlubokým zármutkem oznamujeme naší školní komunitě, že zemřela Lilla Petrók, žákyně třídy VI.N. Rádi bychom vyjádřili upřímnou soustrast rodině, sdíleli s ní její zármutek a zachovali Lillinu památku,“ uvedlo gymnázium.

K jiné tragické události došlo o víkendu ve slovenském Záhoří. Během vytrvalostního závodu Spartan Race jeden z účastníků zkolaboval a po převozu do nemocnice zemřel.