Bournemouth ve druhé polovině tabulky, West Ham na průběžném šestém místě. V tomto rozpoložení nastupovaly oba celky do vzájemného zápasu na londýnském stadionu, a tak domácí fanoušci mohli celkem oprávněně očekávat tříbodový zisk.

Jenže trhlinu v plánech jim záhy udělal nejlepší střelec hostí Dominic Solanke. Ten využil neskutečné laxnosti domácích, kteří si poblíž vlastního pokutového území pohrávali s míčem tak dlouho, až jej Phillips nešikovně poslal míč přímo na nohu hostujícímu kanonýrovi, který jej pak už jen snadno poslal za záda překvapeného brankáře Aréoly.

West Hamu se nedařilo a domácí mohli být rádi, že do kabin odcházeli po pětačtyřiceti minutách jen s jednobranovou ztrátou. S šancí Semenya si ale tentokrát Aréola poradil.

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský získal do týmu několik posil.
Netroškaří. Nákupy fotbalové Slavie? Klubový boss touží uspět na všech frontách

Spása pro Kladiváře přišla po hodině hry. Kudus skončil v pokutovém území na zemi a rozhodčí se po několikaminutové poradě s rozhodčím u videa a následně i po osobním zhlédnutí záznamu rozhodl nařídit pokutový kop.

S tím si nekompromisně poradil Ward-Prowse a udělal tak radost fanouškům West Hamu včetně toho, který hned za bránou, kde probíhala exekuce pokutového kopu, mohutně mával českou vlajkou.

Česká stopa v hledišti pak byla vidět ještě jednou v závěru utkání, kdy záběry na tribunách odhalily příznivce s pokrývkou hlavy v barvách a se znakem pražské Sparty. Ani tahle podpora však nakonec nepomohla West Hamu, za který celý zápas odehrál i Tomáš Souček, ke třem bodům.