Aby překonali jeho zápis do historie, museli by totiž hrát ještě čtyři desetiletí. Bahader skóroval ve svých 75 letech. A to ne jen tak někde se svými vrstevníky na plácku, ale v profesionální soutěži.

Stalo se tak v tamní třetí lize za klub October 6, když dokonce proměnil pokutový kop proti hráčům celku Genius.  Stalo se tak navíc při jeho debutu v dresu egyptského mužstva.

Dědeček šesti vnoučat navíc nenastoupil do zápasu třeba jen na posledních pár minut, ale odehrál celou devadesátiminutovou minutáž. Svou brankou srovnával na 1:1. Jeho úspěch vyvolal dokonce takový ohlas, že se s ním po zápase fotografovali i hráči soupeře.

Zdroj: Youtube

K tomu, aby se oficiálně stal rekordmanem zapsaným v Guinessově knize rekordů, musí Bahader odehrát ještě alespoň jeden soutěžní zápas. Pak se stane nejstarším hráčem, který kdy okusil profesionální soutěž. Tenhle primát má dosud v držení izraelský brankář Isaak Hayik, kterému bylo v den, kdy se postavil mezi tři tyče, 73 roků a 95 dní.

Stavební konzultant Bahader hrál celý svůj život amatérský fotbal, v lednu pak egyptský fotbalový svaz oznámil, že jej zaregistroval do svých řad. Že bere svůj cíl vážně, dokazuje Bahader třeba i tím, že si najal osobního kouče, s kterým pravidelně trénuje.