„Mám velkou radost, že jsem v Bayernu. Je to jeden z největších klubů na světě a vždycky jsem říkal, že chci hrát na nejvyšší úrovni a měřit se s nejlepšími,“ uvedl třicetiletý Harry Kane, za kterého Bayern podle médií zaplatí více než 100 milionů eur (2,4 miliardy korun) a udělá z něj nejdražšího hráče bundesligy.

Harry Kane nedal penaltu a poslal Anglii domů
Vtipálci si utahují z Kanea: Fotbal se vrací domů. Parodie hitu i vysmátý Mbappé

„Bylo to zdlouhavé, ale o to větší radost z toho, že Harry Kane bude nosit dres Bayernu, máme,“ uvedl výkonný ředitel německého mistra Jan-Christian Dreesen. „Od začátku byl naším vysněným hráčem, navíc pokračuje v tradici prvotřídních střelců, kteří vždy patřili k pilířům úspěchů Bayernu,“ dodal.

Dosavadním rekordmanem německé ligy byl obránce Lucas Hernández, jehož Bayern před čtyřmi lety koupil z Atlética Madrid za 80 milionů eur. Prvních pět příček v tabulce nejdražších bundesligových posil patří hráčům mnichovského celku.

Kane opustil Tottenham po 14 letech, během nichž se nedočkal jediné trofeje. Třikrát se však stal nejlepším střelcem Premier League (2015/16, 2016/17 a 2020/21) a v ročníku 2018/2019 postoupil do finále Ligy mistrů. Za sebou má i hostování v Leytonu, Millwallu, Norwichi a Leicesteru.

Spousta emocí

„Samozřejmě se mi teď v hlavě honí spousta emocí a mrzí mě, že opouštím klub, kde jsem strávil téměř dvacet let. Přišel jsem jako jedenáctiletý kluk a odcházím jako třicetiletý chlap,“ přidal Kane. „Ale cítil jsem, že přišel čas odejít,“ dodal.

Kane je také nejlepším střelcem anglické reprezentace, za kterou v 84 zápasech dal 58 branek. V roce 2018 ovládl pořadí střelců na světovém šampionátu a na předloňském mistrovství Evropy došel s národním týmem až do finále.

Lionel Messi v dresu Miami.
Messi jako Spider-Man. Proč další superhrdina? Amerika řeší gólové oslavy hvězdy

Bayern novou posilu představí fanouškům dnes večer před zápasem o německý Superpohár s Lipskem. Naopak Tottenhamu bude Kane poprvé chybět v nedělním úvodním utkání nového ročníku Premier League s Brentfordem.