„Částka za Hložkův přestup nebyla z nejmenších, přesto ji vedení klubu nepovažovalo za utopickou. Mnozí věřili, že se chytne hned na začátku, ale není tomu tak. Dvacetiletý útočník je považován za jeden z největších evropských talentů, o čemž svědčí i 44 gólů z 50 předchozích zápasů,“ konstatoval před dvěma měsíci německý portál Comunio, který Hložkovo angažmá označil za jedno z pěti největších zklamání nového ročníku bundesligy. 

Cristiano Ronaldo
Soumrak superhvězdy. Ronaldo opět naštval trenéra, za trest nepojede na zápas

Hložkovi se nicméně začíná dařit. Dvacetiletý hráč se zřejmě přizpůsobil hernímu stylu Leverskusenu - a odměnou mu byly dvě asistence v zápasech proti Wolfburgu a Atleticu Madrid. 

„Už jsem nad ním začínal lámat hůl, ale je vidět, že má potenciál. Začíná se mu dařit, jeho výkony z poslední doby se mi hodně líbí,“ konstatuje na fanouškovském fóru Leverkusenu jeden z příznivců. „Hložkova hvězda stoupá. Je jen otázkou času, kdy začne góly střílet pravidelně,“ souhlasí jiný. 

Schickovo střelecké trápení

To Patriku Schickovi se v současnosti příliš nedaří. Zatímco v loňské sezoně táhl rodák z Prahy celý Leverkusen, v té letošní se mu střelecky příliš nedaří. V patnácti zápasech si tak připsal pouhé tři branky - na prvního útočníka týmu povážlivě málo. 

Tomáš Souček
Velká radost českého fotbalisty. Součkovi se narodila druhá dcera

„Po loňské sezoně jsem přestával věřit, že u nás podepíše novou smlouvu. Když ji podepsal, doufal jsem, že Leverkusen potáhne, zatím je to ale velké zklamání,“ posteskl si jeden z fanoušků německého týmu. 

Není divu, když se Leverkusen aktuálně nachází až na patnáctém místě německé ligy, tedy nedaleko baráže. A to jej v sobotu čeká velmi těžký zápas v Lipsku…