„Částka za Hložkův přestup nebyla z nejmenších, přesto ji vedení klubu nepovažovalo za utopickou. Mnozí věřili, že se chytne hned na začátku, ale není tomu tak. Dvacetiletý útočník je považován za jeden z největších evropských talentů, o čemž svědčí i 44 gólů z 50 předchozích zápasů,“ konstatoval před dvěma měsíci německý portál Comunio, který Hložkovo angažmá označil za jedno z pěti největších zklamání nového ročníku bundesligy. 

Hložkovi se nicméně začíná dařit. Dvacetiletý hráč se zřejmě přizpůsobil hernímu stylu Leverskusenu - a odměnou mu byly dvě asistence v zápasech proti Wolfburgu a Atleticu Madrid. 

„Už jsem nad ním začínal lámat hůl, ale je vidět, že má potenciál. Začíná se mu dařit, jeho výkony z poslední doby se mi hodně líbí,“ konstatuje na fanouškovském fóru Leverkusenu jeden z příznivců. „Hložkova hvězda stoupá. Je jen otázkou času, kdy začne góly střílet pravidelně,“ souhlasí jiný. 

Schickovo střelecké trápení

To Patriku Schickovi se v současnosti příliš nedaří. Zatímco v loňské sezoně táhl rodák z Prahy celý Leverkusen, v té letošní se mu střelecky příliš nedaří. V patnácti zápasech si tak připsal pouhé tři branky - na prvního útočníka týmu povážlivě málo. 

„Po loňské sezoně jsem přestával věřit, že u nás podepíše novou smlouvu. Když ji podepsal, doufal jsem, že Leverkusen potáhne, zatím je to ale velké zklamání,“ posteskl si jeden z fanoušků německého týmu. 

Není divu, když se Leverkusen aktuálně nachází až na patnáctém místě německé ligy, tedy nedaleko baráže. A to jej v sobotu čeká velmi těžký zápas v Lipsku…