Z El Clásica je zvyklý na ledacos. Lionel Messi byl v dresu Barcelony doslova lovnou zvěří pro zabijáky Realu Madrid. Ramos nebo Casemiro naháněli argentinskou star jako zběsilí. Když Messiho dostihli, neměli s ním žádné slitování a nekompromisně ho poslali k zemi. Po letním přestupu do Paříže okusil levonohý kouzelník s míčem poprvé francouzskou obdobu španělského El Clásica.

Trenér fotbalistů Barcelony Ronald Koeman.
Vypadni! Napětí v Barceloně sílí. Naštvaní fanoušci si počkali na Koemana

V nedělním Le Classique mezi Marseille a PSG měl sice Messi tvrďáka Ramose na svojí straně, ale stal terčem horlivého fanouška. Když se Argentinec hnal v 73. minutě do šance a před pokutovým územím soupeře už si šteloval míč na střelu, nečekaně musel útok zastavit. Za Messim se totiž řítil fanoušek, který slavného útočníka nakonec dostihl, a proto musela být hra přerušena. Výtržníka poté vyvedla ze hřiště ochranka.  

Tohle ale nebyl jediný exces během pekelné noci na Stade Velodrome. Když Messiho spoluhráč Neymar zahrával rohy, museli Brazilce chránit štíty před předměty, které létaly z rukou rozvášněných příznivců domácí Olympique.  

Radující se fotbalisté Paris St. Germain Kylian Mbappé (vlevo) a Lionel Messi.
Messi nadchl. Panenkovský dloubák i velkorysé gesto. Mbappé sypal komplimenty

Messi a spol. v bezbrankovém šlágru kola dohrávali v deseti. Paris Saint-Germain se drží v čele tabulky se sedmibodovým náskokem před Lens. Marseille je na čtvrtém místě.

Ve Francii mají s fanoušky velký problém. V letošní sezoně došlo v Legue 1 hned k několika incidentům. Zápas posledního kola mezi Saint-Etienne a Angers se zpozdil o hodinu, když domácí fanoušci na protest zaházeli hřiště dýmovnicemi a světlicemi.

Fanoušek Nice, který kopl fotbalistu Dimitriho Payeta, dostal roční podmínku.
Za invazi v Nice vězení? Ne! Fanoušek dostal za kopnutí do hvězdy roční podmínku

Už srpnu fanoušci Nice vnikli na plochu a napadli hráče Marseille. Invaze fanoušků se opakovala i v utkání mezi Angers a Marseille a taky v zápase Lens s Lille.

Zdroj: Youtube