Pondělní vydání TIKI-TAKA sledoval i Zdeněk Folprecht, někdejší fotbalista pražské Sparty či Viktorie Žižkov se zkušenostmi i z italského fotbalu, kterého v současnosti najdeme na soupisce druholigové Vlašimi. Mezi hosty byl totiž jeden z jeho bývalých trenérů.

Moderátor pořadu Petr Svěcený každého z hostů divákům představí. V případě zkušeného kouče prohlásil mimo jiné, že „dokáže hráče urážet, ponižovat a vyhrožovat jim“ a zeptal se trenéra, zda je to pravda. „Ponižovat určitě ne, urážet určitě ne, vyhrožovat ano,“ vyjádřil se Pulpit.

Filip Novák podepisuje smlouvu s Al Ďžazírou.
Vím, že bys na mě byl hrdý, tati. Obránce Filip Novák přestoupil do Al Džazíry

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Jednatřicetiletý útočník, který pod Pulpitem působil na Źižkově se nechal slyšet na Twitteru.

„Bylo mi 19-20 let a odehrál jsem pod ním za Žižkov cca 25 zápasů. Za tu dobu mě málokdy oslovil jinak než „sparťanskej zm*e“ nebo „rudá kun*o“,“ napsal bez použití hvězdiček a vše doprovodil červeným kosočtvercem.

„Sympaťák, to nemohu říct. Přitom v TV vypadá jako slušnej člověk, říkávala babička. A měla pravdu,“ pokračoval. Vše pak zakončil uznáním, že fotbalu Pulpit rozumí.

Zapojil se pak i do následné debaty s lidmi, kteří na jeho příspěvek zareagovali. „Nikdy potom jsem se spolu nebavili. Ale těch hráčů, co mají stejnou zkušenost jako já je mraky. Mně osobně u něj nejspíš uškodila sparťanská minulost a veselá povaha,“ myslí si.

Fotbaloví fanoušci v Česku mají díky této dvojici zkrátka zase nějakou dobu co rozebírat.

O padouších, fair play a hloupých komentářích. Případ neregulérní branky Sparty