Kariéru měl podobně rozjetou. Dlouho šel ve šlépějích staršího sourozence. Roman Holeš, bratr slavnějšího Tomáše, s fotbalem začínal v rodné Vysočině. V dorostenecké kategorii po vzoru bráchy přestoupil do Hradce Králové. Tam si dokonce jednou zahrál i za A tým mužů, v zimní přípravě roku 2017 nastoupil proti Jablonci po boku Tomáše.

Jenže tím to končí, dál už se neposunul. Možná i vinou těžkého zranění kolene. Po přechodu mezi dospělé vystřídal několik klubů, v našem regionu kopal například I. A třídu za v té době ambiciózní Lokomotivu Hradec Králové.

Česká fotbalová reprezentace se v Praze chystá na další zápasy.
OBRAZEM: První společný trénink. Fotbalová reprezentace se sešla na Strahově

Nejvýše hrál v loňské sezoně divizi za Bystřici nad Pernštejnem. V probíhajícím soutěžním ročníku nastupuje za Herálec, který působí na Vysočině v I. A třídě. I dle svých slov už to na výraznější posun vzhůru asi nevypadá. „Vždycky jsem měl před sebou bráchu, chtěl jsem se mu vyrovnat, ale bohužel mě potkalo zranění, kvůli kterému jsem přes rok stál. Teď už to vzhledem k pracovním povinnostem moc nevidím,“ řekl před nedávnem záložník, jenž 6. června oslaví čtyřiadvacáté narozeniny.

Případné nabídce se nebrání 

Ale jak se říká, nikdy neříkej nikdy. Toho se Holeš mladší drží a kariéru ve vyšších soutěžích ještě úplně neodpískal. Vždyť je pořád ještě mladý. „Něco už jsem ve fotbale zažil a mám rád dveře otevřené. Pokud by nabídka z vyšší soutěže přišla, určitě bych se jí nebránil,“ potvrdil.

Novým trenérem fotbalistů pražské Sparty se 31. května 2022 stal Dán Brian Priske (na snímku z 22. září 2020)
Sparta představila nového trenéra. Na Letnou přichází kat Slavie Brian Priske

Zajímá vás, v čem se Holešovi odlišují? „Brácha je urostlejší, silovější typ. Byl také vždycky zodpovědnější dozadu, dobrý v hlavičkách. Mě, i když jsem hrál na kraji obrany, to vždycky táhlo spíše dopředu. Však mi to také trenéři často vyčítali,“ pousmál se mladší z bratrského dua.

Nakonec i jeho známější brácha za to umí vzít směrem k soupeřově brance, vzpomeňte na poslední Euro a euforii v osmifinálovém zápase s Nizozemskem (gól+ asistence).