První a zároveň tou nejdůležitější misí bude pro šéfa nároďáku Haška letní Euro. Na podzim pak rozehrají čeští fotbalisté nový ročník béčkové Ligy národů. Úkol je jasný - postup do ligy A.

Ivan Hašek.
Které hráče by měl Hašek vyzkoušet? Pět adeptů na dres fotbalové reprezentace

Při čtvrtečním losu v Paříži se Češi dozví složení skupiny. V osudí budou mezi nasazenými týmy v nejvyšším výkonnostním koši. Vyhnou se tak silné dvojici Anglie - Wales.

„Týmy jsou poměrně vyrovnané, těžko vybírat nějakou vysněnou skupinu. Přál bych si takové soupeře, přes které postoupíme do ligy A,“ oznámil Ivan Hašek.

Nasazení do košů:

Koš 1: Rakousko, Česko, Anglie, Wales
Koš 2: Finsko, Ukrajina, Island, Norsko
Koš 3: Slovinsko, Irsko, Albánie, Černá Hora
Koš 4: Gruzie, Řecko, Turecko, Kazachstán

Postup - takové zadání má kouč i od svého šéfa. „V dosavadních třech ročnících Ligy národů jsme dvakrát hráli v lize B a naposledy v elitní lize A (odkud se předloni spadlo). Pro tým, asociaci i fanoušky bylo samozřejmě skvělé, když se v Česku představily týmy jako Portugalsko, Španělsko nebo Švýcarsko. Proto bych byl rád, kdybychom se do nejvyšší úrovně zase vrátili,“ řekl předseda FAČR Petr Fousek.

„Jediným přáním je snad pouze to, abychom nemuseli extrémně daleko cestovat, proto bych se přeci jen raději vyhnul třeba Islandu nebo Kazachstánu,“ doplnil ještě Hašek.

Čeští fotbalisté budou bydlet v Steigenberger Hotel Treudelberg v Hamburku.
Base camp fotbalistů? Luxus i relax. Češi budou během Eura bydlet v Hamburku

Skupinové zápasy se odehrají v září, říjnu a listopadu. Postup si automaticky zajistí pouze vítěz skupiny, poslední celek naopak sestoupí o úroveň níž. Novinkou je play-off, které se bude hrát  v březnu 2025. Týmy na druhých místech se utkají o postup proti mužstvům na třetích místech ligy A (systém doma-venku). Týmy na třetích místech se utkají o udržení proti mužstvům na druhých místech ligy C.