Během svého prvního projevu hovořil o ambicích, hříšnících z posledního srazu a došlo i na přiznání ohledně moderních trendů. "Dřív jsem si vystřihával sestavy z novin. Měl jsem ke každému týmu štosy papírů. Teď je to jiné. Spolehnu se na speciální analytické oddělení. O každém hráči bychom chtěli vytvořit databázi, aby z toho do budoucna mohli čerpat i další trenéři," řekl šedesátiletý kouč.

Ivan Hašek je novým trenérem fotbalové reprezentace
Reprezentace má nového trenéra. České fotbalisty povede Hašek, po Euru se uvidí

Co dalšího zaznělo od Ivana Haška?

Jaká bude tvář české reprezentace

Defenzivní hráz, beton a hra na výsledek? Ne. "Základním předpokladem je to, abychom lidi bavili. Slíbím, že uděláme maximum, aby se náš fotbal fanouškům líbil. Bude to moderní fotbal, který se přizpůsobí hráčům, co jsou k dispozici. Chci, aby tam byly prvky, které vidíme třeba u Slavie, Sparty, Plzně, v zahraničí."

Co hrálo v jeho rozhodování velkou roli

Vidina účasti na mistrovství světa v roce 2026. "To je můj sen, měl jsem tu možnost se šampionátu zúčastnit jako hráč. A oproti Euru je to jako nebe a dudy. Chtěl bych, abychom se tam probojovali."

Kde vidí problémy v kabině

"Je zapotřebí dát tým dohromady. Týmovost má být naše nejsilnější stránka. Kázeň, disciplína, která trochu chyběla, bude důležitá."

Co si myslí o trojici hříšníků 

Vladimír Coufal, Jakub Brabec a Jan Kuchta nejsou vyloučeni z reprezentace navždy. "Belmondo (večírek proběhl v olomouckém baru Belmondo, pozn. red.) byl můj oblíbený herec. Tohle ale byla obrovská chyba a kardinální malér. Než udělám nějaké rozhodnutí, musím s nimi mluvit. Do té doby je nechci soudit."

Reprezentace: Česko - Faerské ostrovy 5:0, Vladimír Coufal
Další omluvy za diskotéku. Vím, že se to nebude opakovat, ubezpečuje Coufal

Kdo by mohl dělat manažera

Pavel Nedvěd tuto roli odmítl. "Několikrát jsme spolu seděli, zdálo se mi, že jsme naladění stejně. Jenže on je perfekcionista, chtěl by tady být denně a vyhodnotil si, že to nejde. Pozici manažera dál řešíme, u národního týmu je třeba osobnost, aby pomohla tváří i zkušenostmi. Budu otevřený, uvažuji třeba o Vladimíru Šmicrovi, Petru Čechovi, napadl mě Karel Poborský."

Proč si vybral asistenty z tuzemské ligy

"Jaroslava Veselého znám, chtěl jsem, aby mi pomohl. A když jsem se podíval jinam, chtěl jsem toho nejlepšího. Vyšel z toho Jaroslav Köstl. Má za sebou už ve svém věku devadesát zápasů v evropských pohárech. Lidsky si rozumíme, líbí se mi styl, jakým vystupuje."

Jak nahlíží na kritiku, že byl jen v arabském fotbale

"Terč mám na sobě neustále. Vím, že budu pod tlakem, ale kdybych si nevěřil, tak tu nejsem. Co se týče arabského světa, spousta lidí ho neprávem podceňuje. Kdybych nebyl úspěšný, nechtějí mě tam. Moc si vážím těch posledních angažmá, kdy to bylo těžší než vyhrát trofej. Přijdete k poslednímu týmu, je rozbitý a vy ho zachráníte."

Kam pojede na první zahraniční cestu

"V neděli odjíždíme do Hamburku, abychom obhlédli kemp pro evropský šampionát a pak si dáme s asistenty rozpis, za kým pojedeme. Jedním z prvních bude kapitán, Tomáš Souček."

Čeští fotbalisté se na stadionu v Lipsku utkají v úvodním duelu ME s Portugalskem.
Euro za pár korun. Tipy a rady, jak si užít fotbalový svátek v Německu