"Chápu, že to může být pro spoustu lidí šok. Naprosto miluji tenhle klub, město, hráče, všechny v týmu. Ale dochází mi síly a je mi jasné, že nemůžu tuhle práci dělat donekonečna," uvedl Klopp. Předloni přitom prodloužil na Anfieldu smlouvu do roku 2026.

Trenér fotbalistů Liverpoolu Jürgen Klopp.
Velké gesto trenéra Kloppa. Těžce nemocné legendě chce splnit životní sen

Úspěšný kouč přišel do Liverpoolu v říjnu 2015 a v sezoně 2019/20 ho dovedl k prvnímu ligovému titulu po 30 letech. Třikrát došel s klubem do finále Ligy mistrů a v roce 2019 soutěž ovládl. Ve stejném roce získal s "Reds" trofej i za triumf v Superpoháru UEFA a na mistrovství světa klubů. Na domácí scéně přidal v ročníku 2021/22 vítězství v Anglickém poháru i Ligovém poháru.

Ta nejtěžší práce je za oponou

"Vedení jsem své rozhodnutí oznámil už v listopadu. Všichni vidí trenéry, jak koučují tým během zápasů nebo tréninků, ale ta nejtěžší práce probíhá za oponou. Když jsme před sezonou plánovali posily, soustředění a další věci, poprvé jsem zapochyboval, jestli u toho budu i v dalších letech. Samotného mě to překvapilo, ale přirozeně jsem o tom začal přemýšlet," řekl bývalý dlouholetý trenér Dortmundu a Mohuče.

Klopp má velkou šanci rozloučit se s Liverpoolem další trofejí. "Reds" ve středu postoupili do finále Ligového poháru, v němž se střetnou s Chelsea. Premier League vedou před obhájcem titulu Manchesterem City a ve hře jsou i v Anglickém poháru a Evropské lize.

"Na loučení ještě bude dost času. Teď bych si přál, abychom dali do zbytku sezony úplně všechno a vytěžili z ní maximum. A měli tak v budoucnu o důvod víc vzpomínat v dobrém," dodal Klopp. Z klubu v létě odejdou i jeho asistenti.