„Bude to pro mě životní zápas,“ říká třiatřicetiletý fotbalista.

Jak se vám od pondělka spalo?
První noc jsem nespal skoro vůbec. Druhou noc už o trochu líp, tak věřím, že dnes už to bude dobré.

Dokážete už ve svém věku hodit takto nepovedené zápasy za hlavu?
Poslední zápas byl opravdu moc špatný, to jsme všichni viděli. Já osobně si myslím, že jsem to dokázal hodit za hlavu, teď už s tím nic jiného neudělám. Ale až zítra se ukáže, jak na tom doopravdy budu. Můžu jedině makat a všem ukázat, že na to mám. Jako tým se z toho musíme hlavně poučit. Všechno jsme viděli na videu. Rozbor byl intenzivnější než obvykle. Viděli jsme chyby, které jsme dělali. Nezbývá nám, než je odstranit a jít dál.

Nemáte po tom, co vám Baník nastřílel čtyři góly, že se Sevillou, soupeřem z trochu jiné kategorie, to může být ještě horší?Myslím si, že horší než s Baníkem to být nemůže. To, co jsme předvedli, bylo opravdu hodně bídné. Dělali jsme dětinské naivní chyby. Věřím, že ty chyby do zápasu se Sevillou odstraníme. Strach ale určitě nemáme.

Co pro vás takový zápas znamená?
Je to vrchol. Asi by to neplatilo jen pro Sigmu, ale pro každý klub v České republice. Setkáme se s jedním z nejlepších týmů na světě. Pro všechny je to velký svátek.

Bude to váš životní zápas?
Pro mě je to určitě zápas života. Jsem starší oproti ostatním klukům, které máme v mužstvu. Těm bych přál, aby si zahráli ještě jiné zápasy. Pro mě je to ale stoprocentně největší zápas.

Dokáže se na ně člověk lépe zkoncentrovat než na obvyklé ligové utkání?
Zní to trochu blbě, ale je to tak. Na takový zápas, jako je tento se nachystá podvědomě každý lépe, než na ten běžný. Může to přijít jen jednou za život.

Jak moc věříte, že vám pomůže domácí prostředí?
Pokud nám lidé budou fandit a ne jen sedět, stoprocentně nám to pomůže. Při dobré kulise jde vždycky výkon každého hráče nahoru. Byli bychom rádi, kdyby to tak bylo a soupeři chodili na nás a ne na soupeře. Takový cíl jsme si dali. A myslím, že předváděnou hrou se nám to až do zápasu s Baníkem docela dařilo.