Sven-Göran Eriksson má pracovní životopis, který by mu mohl závidět kdejaký věhlasný kouč. Zkušený Švéd vedl fotbalisty Manchesteru City, Leicestru, Lazia Řím, Fiorentiny či třeba Benfiky Lisabon, od lavičky kormidloval ale také třeba anglickou reprezentaci.

Jedno velké přání mu ale zůstalo nesplněné… Podle svých slov si celou svou kariéru přál trénovat FC Liverpool.

Pětasedmdesátiletý trenér ale před necelým rokem ze zdravotních důvodů odešel ze švédského Karlstadtu a před pár dny oznámil, že trpí rakovinou slinivky a v nejlepším případě má před sebou rok života.

Jeden den v Liverpoolu

Navzdory tomu se mu však jeho celoživotní sen možná ještě splní. Postarat se o to chce přímo současný manažer Liverpoolu Jürgen Klopp.

David Jurásek
Marseille ani Rangers. Jurásek míří z Benfiky za Kadeřábkem do Hoffenheimu

„Slyšel jsem o jeho obdivu a lásce k Liverpoolu i o tom, že je celý život jeho fanouškem,“ nechal se slyšet Klopp. „Je u nás vítám, může kdykoliv přijít. A může sedět na mém místě a jeden den dělat moji práci, pokud bude chtít,“ překvapil svou velkorysou nabídkou.

Je tak dost dobře možné, že trenérské angažmá u filipínské reprezentace nebylo posledním v kariéře slavného kouče. Je na čase splnit si dávný sen.