Fotbalisté Liverpoolu ve šlágru Premier League zostudili Manchesterem United. Rudým ďáblům nasázeli sedm gólů. Nejpotupnější porážku za posledních 92 let fanoušci United těžko kousali. Někteří si vybili vztek a frustraci na sociálních sítích, kdo by ale čekal, že to odskáče i slovenský sportovní novinář Matúš Lukáč, který zápas komentoval na stanici Canal+ Sport.

Ukrajinský fotbalista Danylo Sikan.
Fotbalový skandál: Hráč Šachtaru Sikan se neudržel, dal pěstí opilému Rusovi

Lukáč dostal na Instagramu několik výhrůžných hlasových zpráv od zklamaného příznivce United, který komentátora nechutně urážel. Hrozil fyzickou likvidací a schytala to i jeho manželka. Lukáš se rozhodl, že hlasové zprávy zveřejní.

„Ze života komentátora. Pozdravuji a přeji všechno dobré! Smutné zrcadlo dnešní doby,“ napsal v popisku u videa na twitteru.

Pro Športky.sk pak vysvětlil, proč se odhodlal ke zveřejnění hanlivých vzkazů. Udělal to i kvůli tomu, aby poukázal na rostoucí kyberšikanu na internetu.

„Na zprávy frustrovaných fanoušků jsem během dvanácti let v této profesi zvyklý. Takové chování a výhrůžky jsou ale za hranicí, kterou jsem ochotný akceptovat. Tichá tolerance, či ignorace není cestou. Dostali nás až do bodu, v kterém jsou výhrůžky na běžném pořádku. Proto jsem se rozhodl, jako první krok, obsah zprávy zveřejnit.“

Švýcar Beat Feuz.
VIDEO: Salva nadávek na olympiádě. Slovenský komentátor baví svým výbuchem

Liverpool se postaral o historické vítězství ve 128leté vzájemné rivalitě s Manchesterem United. Hrdinou magického večera na Anfieldu byl Mohamed Salah, který vstřelil dva góly a se 129 zásahy se stal historicky nejlepším kanonýrem Liverpoolu v Premier League.